Sayfalar arası değişken değerleri bulma acil yardım

sayfa1 de aşağıdaki gibi bir veri girişim var;
G Ürün Giriş Çıkış Birim Giriş Çıkış
Ç Katagorisi Miktarı Miktarı Fiyatı Tutarı Tutarı

G HDD 1 0 5YTL 5YTL 0YTL
Ç HDD 0 -1 10YTL 0YTL -10YTL

Yukarıdaki tabloya göre girişler G ile Çıkışlar Ç ile gösteriliyor.

Sayfa 2 de ise bir combo box oluşturdum ürün katagorilerini seçebiliyorum ve aynı zamanda sayfa 2 de şöyle bir tablom olsun istiyorum;

Giriş Çıkış Giriş Kalan Çıkış
Adeti Adeti Tutarı Adet Tutarı
Ocak
Þubat
Mart
Nisan
Mayıs
Haziran
Temmuz
Ağustos
Eylül
Ekim
Kasım
Aralık

Oluşturduğum combo box aracılığıyla örneğin HDD yi seçtiğimde aylara görekaç adet girişi olduğu (G) kaç adet çıktığı (Ç) ne kadara girdiği ve ne kadara çıktığı ile kalan adetini aylık bazda görebileceğim yukarıdaki tabloya ihtiyacım var formül ile sanırım halledilebilecek bir durum ama bir yerdeki bir eksikliğim formülde hata oluşmasına ve cevap alamamama neden oluyor.
Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
sayfa1'de G/Ç olan sütunla HDD olan sütunu & operatörü ile birleştirin bir başka sütunda. atnı şekilde combobox'la seçtiğinizide bir hücrede G bir başka hücrede Ç ile birleştirin. Daha sonra neticeyi alacağınız sütunlarda toplam gereken hücrelere sumif(etopla) ile diğer hücrelerede vlookup (düşeyara) ile değerleri alabilirsiniz.

Teşekkür ederim de yukarıdaki yazdıklarınızı yapabilmiş olmayı bilseydim daha kolay olurdu ya neyse....

X

xxrt

Misafir
Teşekkür ederim de yukarıdaki yazdıklarınızı yapabilmiş olmayı bilseydim daha kolay olurdu
Sizin sorunuzdaki verileri Çalışma Kitabında hazırlamak ve istediğiniz soruya cevap vermek bizler için zaman yönünden uzun sürmektedir.Hazıladığınız dosya üzerinden daha kolay yardımcı olacağımızı hatırlatarak,işlemlerinizi daha çabuk cevaplıyabilmek için,bu tür soruların dosyaları olmadığında,size göre yetersiz cevap vermek zorunda lkalıyoruz..
Umarım anlıyorsunuzdur..

sayfalar arası değişkenle ilgili acil yardım

Ekde dosyayı yolluyorum ve içine dosya ile ilgili açıklamaları da yazdım yardım talebimi de umarım zamanınızı çok fazla harcamamış olurum böylelikle...

tamam arkadaşlar ben pes ediyorum ya yapabilmeyi bilseydim sormazdım ki koşullu biçimlendirme ile yapabilirsin demişsin sağol da nasıl yani tablo gönder denildi gönderdim daha ne yapayım ciddi bi sıkıntıydı bu bende kafayı yedim hatta.
Olayın özeti gönderdiğim tablonun ürün tablosu sayfası mümkün olabiliyorsa dolu olmasını rica etsem olmuyorsada uğraşmayalım ciddi anlamda çok anlamıyorum ve yapabildiğim bu kadarı yardım istiyorum yani şöyle yapabilirsin demişsin ölede nasıl yani örnek olsa daha iyi olmazmıydı neyse...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@xxrt'nin dosyasını incelerseniz zaten örnek yaptığını görürsünüz.
Ayrıca forumun arama fonksiyonunu kullanırsanız daha pek çok örnekte bulursunuz.
Ayrıca
Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla yardımlaşma,öğretici ve fikir alişverişinde bulunulması için kurulmuştur

kuruluş amacınıza aykırı bir şey söylemedim sadece basit bir yardım istedim yani öyle yapmış olmayı bilmiş olsaydım soru sormazdım sanırım ...Amacım polimik yaratmakda değil...
yani bana şöyle yap denilmesindense örneğin üzerinden hareket edilmesini tercih ederdim bilmemek ayıp değil ki sorarak öğrenmeye çalışıyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn. menede

Az önceki mesajda dediğim gibi sitenin arama fonksiyonundan pek çok örnek bulabilirsiniz. Forum kuralından benim anladığım ise şu ; burası yardımlaşma ve fikir alışverişi yeri. Dolayısı ile kimse buraya soru diye eklenen her dosyayı kullanıma hazır hale getirme gibi bir mecburiyeti yok.

Bu forumda şöylee bir dolaşıp sorulan sorulara göz attı iseniz çok farklı seviyelerden soru geldiğini görürsünüz. Takdir edersinizki cevap vermeye çalışan arkadaşlar eğer soruyu soran kişi yeni ise onun seviyesini bilmiyor. Bu durumda her soruda sıfırdan tüm konuyu anlatmak yine takdir edersinizki mümkün değil. Onun yerine soru ilk sorulduğunda önce belki o yolla yapmak aklınıza gelmemiştir diye yolu gösteriyor, tavsiyede bulunuyor. Daha sonra "yapamadım" dendiğinde Sn.xxrt'nin yaptığı gibi örnek dosya gönderiliyor. Ã?yle anlaşılıyorki o dosyayıda anlamadınız.
Birde şu linklerden bakın koşullu biçimlendirmeyle ilgili bilgiye ( yeri geldiğinde çok kullanışlıdır, öğrenmenizde fayda var excelle sık sık işiniz oluyorsa)

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2006
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=469

Sağolun bende öyle bir mecburiyeti olan birisi var demedim sanırım karşılıklı olarak devamlı yanlış anlıyoruz birbirlerimizi....