Soru Sayfalar Arası Geçiş İçin Tavsiye

dengeceteris

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15-06-2025
Herkese merhaba arkadaşlar;
Burada bulunan excel üstadı arkadaşların da çok büyük yardımlarıyla bir dosya hazırladım. Dosyamın da büyük kısmı bitti işin sosu kaldı. Bu dosya için de 30 kadar sayfa var. Hepsini açık tutunca çirkin bir görüntü oluyor. Bende kapalı tutmaya çalışıyorum. Sayfalar arası geçiş için bir bir userform hazırladım üzerine 30 kadar buton koydum ve aşağıda ki kod yardımıyla geçişleri sağlıyorum. Lakin her sayfa geçişinde userformu aç ilgili sayfa butonuna tıkla ve sonra kapat gibi işlem yapıyorum. Aslında bu bile büyük kolaylık ama ne bileyim daha pratik bir yöntem bir list box mı olur açılır bir pencere mi çok emin değilim açıkçası bir fikrim de yok ama olabilir mi daha pratik bir yöntem öğrenmek istedim. Devamında son bir worde aktarma isteğinde bulunacam.

Private Sub CommandButton1_Click()
Sheets("FAALİYET").Visible = True
For Each shf In ThisWorkbook.Worksheets
If shf.Name <> "FAALİYET" Then shf.Visible = False
Next
End Sub

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba.
Şu konuyu inceleyin. 2. mesajdaki dosya işinizi görür. Açılan formu sürekli ekranın sağında kapatmadan bekletebilir sayfa seçebilirsiniz.
Formu açmak için de aşağıdaki konuyu inceleyerek bir kısayol ekleyebilirsiniz.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Bu şekilde kendinize uyarlayınız.

Ekli dosyalar

dengeceteris

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
15-06-2025
Hocam şöyle bir problemle karşılaştım. Altta sayfalar açıkken problem yok ama sayfaları gizlediğim zaman çalışmıyor.

Son düzenleme:

dengeceteris

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016
15-06-2025
Hocam son bir şey userformu bir buton yardımı ile değilde bir hücre yada hücre bloğuna tıkladığım zaman aktif olmasını aşağıda ki kod ile yaptım ama başka bir hücreye geçince tekrar kaybolmasını sağlayamadım. Bir ikinci problem nedendir anlamadım ama bu kod sadece bir sayfada çalıştı diğerlerine kopyalayınca aktive olmadı. Daha aşağıda başka bir kod buldum ama bu seferde bunu userforma uygulayamadım.

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
If Target.Address(False, False) = "AA1:AD1" Then UserForm2.Show
End Sub

'Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
'CommandButton2.Visible = False
'If ActiveCell.Row >= 5 And ActiveCell.Row <= 13000 And ActiveCell.Column = 2 Then
' CommandButton2.Visible = True
' Sheets("ÜRÜNLER").[E1] = Target.Row
' CommandButton2.Top = ActiveCell.Top
'End If
'End Sub

Son düzenleme: