sayfalar arası ilişki nasıl sağlanır

Excel Vers. ve Dili
2003 excel
merhaba arkadaşlar,

excel de yeniyim, ekteki excel uygulamasında sayfa 2 (liste) deki bilgileri sayfa 1 e (izin) kısmına yazdırmak istiyorum, ancak bunu SİCİL NUMARASINI GİRDİĞİM zaman kendisi yapmalı, listedeki kişinin ait olduğu tüm bilgilere karta almalı, nasıl yaparım ? teşekkürler....

Excel Vers. ve Dili
2003 excel
Sn serkanyesill

Forum içinde arama yaptınız mı?
O kadar çok örnek var ki.

http://excel.web.tr/showthread.php?t=17226

İşe burdan başlayabilirsiniz.

ilginize teşekkürler
ancak benim bulabildiğim formülleri uyguladım ama hiçbirisi istediğimin tam karşılığını vermedi, örnek formül =DÜŞEYARA(A6;LİSTE!A4:AK4;2;0) bu ise istediğim bu değil ! 300 kişilik bir listede ki kişilerin 1 tanesinin sicilini yazınca o kişinin tüm verileri karta oturmalı (tek tek hücrelere aynı formülü uygulayamıyorum) yardıma ihtiyacım var...

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
Sn serkanyesill

Eğer işinizi düşeyara işlevi ile yapmayı düşünüyorsanız ki makro dışında en mantıklısı (bence)
=DÜŞEYARA(A6;LİSTE!A4:AK4;2;0)
formülünde ki 2 değerini arama yapacağınız her hücre için değiştirmeniz gerekmektedir. Soyadı için 3, ünvanı için 4 gibi.Bu rakamlar İzin sayfanızda aradığınız verinin sicil yazan sütuna (A sütununa) uzaklığıdır.Yani izin sayfanızı bir seferliğine nakış işler gibi işleyeceksiniz.
Ayrıca formülünüzün arama yaptığı alan 1 satır gözüküyor.
=DÜŞEYARA(A6;LİSTE!A4:AK400;2;0)
gibi olması lazım

Dediğniz için böyle bir açıklama yapmak zorunluluğu hissettim. Eğer yanlış anladıysam özür dilerim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
sadece üst kısımların yapıldığı küçük bir örnek.

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
merhaba arkadaşlar,

excel de yeniyim, ekteki excel uygulamasında sayfa 2 (liste) deki bilgileri sayfa 1 e (izin) kısmına yazdırmak istiyorum, ancak bunu SİCİL NUMARASINI GİRDİĞİM zaman kendisi yapmalı, listedeki kişinin ait olduğu tüm bilgilere karta almalı, nasıl yaparım ? teşekkürler....
Selam

Ekteki Dosyayı inceleyebilirmisiniz?