sayfalar arası veri aktarımı yardımı

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
arkadaşlar ekte verdiğim dosyada şunu yapmak istiyorum
sayfa 1 deki tarih yerine(E1 hüçresi)tarih yazdığımzaman sayfa 2 nin A11 e yazmasını istiyorum yalnız ertesi gün tarihi deyiştiğim zaman sayfa ikinin A12 si olarak bir altına yazmasını istiyorum tarih deyiştik sonra alta yazmasını istiyorum birde sayfa1 D3 e yazacağım sayfa 2 nin C11 yazılmasını istiyorum yalnız sayfa1
D3 yazılanlar hergün deyişeceğinden sayfa2 nin C11 altına yazılmasını istiyorum

böyle bişey olabilirmi tüm forum arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler
http://s7.dosya.tc/server/2e73t5/GOREV_DAGILIM_1.xlsx.html

Excel Vers. ve Dili
2003-tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/02/2019
E1 hücresindeki tarihi her değiştirdiğinde, Sayfa2'deki A'nın son boş satırına yazar.
D hücresini her değiştirdiğinde Sayfa2'deki C'nin son boş satırına yazar.
WorkSheet_Change özelliği ile herhangi bir tuşa basmana gerek yok. Sen her değişiklik yaptığında otomatik ayarlar.

Dosyan:
https://www.dosyaupload.com/5agj

KODLAR:

Kod:
Private Sub WorkSheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim ilk As Integer, son As Integer
Dim ilk2 As Integer, son2 As Integer, son3 As Integer
Dim yer As Integer, a As Date

ilk = 3
İlk2 = 11
son = Sayfa2.Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
son2 = Sayfa2.Range("C" & Rows.Count).End(xlUp).Row
son3 = Sayfa1.Range("D" & Rows.Count).End(xlUp).Row
a = Range("E1").Value

If Sayfa2.Range("A" & son).Value = a Then GoTo atla
Sayfa2.Range("A" & son + 1).Value = a

atla:
If Sayfa2.Range("C" & son2).Value = Range("D" & son3).Value Then
Exit Sub
ElseIf Range("D" & son3).Value = "Bölge" Then GoTo atla2
Else
Sayfa2.Range("C" & son2 + 1).Value = Sayfa1.Range("D" & son3).Value
atla2:
End If
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
hocam teşekkür ederim çalışıyor ellerine sağlık peki söyle bişey yapılabilinir mi
sayfa 2 den örneğin 30 sayfa var ve sayfa birde tarihi her yazdığımda gerideki 30 sayfanında aynı yerlerine yazsın ve her tarih deyiştiğimde 30 sayfanında altına yazsın yalnız sayfa1 de D3 yazdığım
sayfa 2nin C11 ne sayfa 1 in D4 sayfa üçün C11 bu sıra sayfa 30 za kadar devam etsin yalnız ertesi gün tarihi deyiştiğimde sayfa birde D3-D4-D5-D30 kadar deyiştiğim zaman diyer sayfaların C 12 kisine yazsın
yardımlarınız için teşekkür ederim

Excel Vers. ve Dili
2003-tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13/02/2019
Yazdığınız biraz karışık geldi ama şöyle toparlayalım. Şimdi örn 30 sayfa dediğiniz sabit bir rakam mı yoksa sayfa sayısı artıp azalabiliyor mu? Birde C - D mevzunu anlamadım. Biraz daha sade ve tam olarak ne yapmak istediğinizi anlatabilirseniz.

NOT: Buraya eklediğim kodlar, diğer arkadaşlar görsün diye. Yoksa sayfada kod var zaten.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
hocam dosyamız yukarda formül girdiğniz exel dosyası toplam sayfa 31 sayfa 1 de tarih deyişince(E1 HÜCRESİ)
sayfa 2 den sayfa 31 kadar A11 hücrelerine yazsın ertesi gün tarihi deyişince gerike kalan sayfaların bir alt hücreye yani (A12 yazsın bu hep böyle devam etsin
yalnız sayfa1 D3 sayfa 2 C11 gitsin sayfa1 D4 sayfa3 C11 gitsin sayfa1 D5 sayfa4 C11 bu sırada böyle olacak sayfa 1 D43 sayfa31 C 11 bitecek
ertesi gün tarihi deyişince yine bu hücrelerdekilerini deyisince sayfa 2 den sayfa 31 kadar C 12 yazsın hergün bu böyle devam etsin
dosya ekte hocam teşekkürler
http://s7.dosya.tc/server/0q6wl1/GOREV_DAGILIM_1.xls.html

antonio

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2013 Türkçe
Merhaba,
Örnek dosyanız ektedir.
NOT: Sayfa2 de bir alt satırın doğru şekilde bulunması için, sebepsiz yere 42. satıra (özellikle A sütunu ve C sütunu) notlar düşmeyiniz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
hocam farklı yere yükleme şansınız var mı altın üyeliğim yok