sayfaya atadığım butonların rengini nasıl değiştirebi

Selamun aleyküm Allah (cc) herkesin gönlüne göre versin

sayfaya atadığım butonların renklerini nasıl değiştirebilirim, sayfa ve sütunların görünmemesi iiçn ne yapabilirim, birde şunu sormak istiyorum içimden bi his olmaz diyor ama ben genede sorim. çalıştığım sayfanın zeminini istediğim bi resim olarak atayabilirmiyim yani resmi atadıktan sonra hücrelerde çalışmaya devm edebilirmiyim

arkadaşlar ikinci soruyu biraz yanlış sordum hani 1 den 65 bine kadar olan sütün ve " a " dan başlayan satırın görünmemesi için ne yapabiilirim

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Þu yolu takip ediniz. Biçim'den Sayfa'ya gir oradan da Gizle'yi seç. Aktif sayfan gizlenecektir. Satır numarasına tıkla. Shift'e +aşağı ok yönüne klavyede bas. Sonra seçili olan herhangi bir satırın üzerine gel. Sağ fare ile gizle'yi seç.
Eğer hepsini seçeceksen yani 1'den 65 bin küsür satırı, Shift'e +Ctrl + aşağı işareti tuşuna bas.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sayfa zeminine istediğiniz resmi koymak için;

Biçim > Sayfa > Arkaplan

bu kadar soru sormuşken bi tane daha sorim peki diyelimki soldaki satır numaralarını silecem yani satır gözükecek numaralar gözükmeyecek veya sütünlar gözükecek sütünların harfleri " a, b,c..." bunlar gözükmeyecek bunu nasıl yaparım

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
araçlar>seçenekler>görünüm sekmesinden al tarafta satır ve sütun başlıkları ikonunu seçili durumdan kurtar kolay gelsin