sayfayı koruduğumda makro çalışmıyor

adventurous26

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCELL 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-11-2028
Arkadaşlar merhaba ekteki dosyamda email gonder butonun makrosu sayfayı koru yaptıgım zaman calısmıyor hata verıyor ama sayfa korumasını actıgım zaman normal calısıyor işyerınde kullandıgımdan formullerın bozulmaması acısından mutlaka sayfayı koruyarak kullanmak zorundayım acaba nasıl bır kod eklemelıyım yardımcı olacak arkadaslar benım ektekı dosyam uzerınde ekleyıp deneyebılırlerse cok memnun olurum cunku fazla bılgım yok.Bu arada sayfa koruma şifresi 1 dir

saygılarımla hepinize çok teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

adventurous26

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCELL 365
02-11-2028
mrb

malesef ornek verdıgınız sayfadakı şekilde uyguladıgımda olmuyor demıstım sıze fazla bılgım yok ornek dosyam uzerınde degısıklık yapabılecek arkadas varsa memnun olurum dıye.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Aslında yapmanız gereken işlem çok basit.

Verdiğim linkte önerilen kod işleme başlamadan önce sayfa korumasını kaldırıyor. İşlem bitince tekrar sayfa korumasını aktif hale getiriyor.

Ben örnek dosyanızda ki mail gönderen butonu aşağıdaki gibi düzenledim. Siz diğer sıralama yapan butonunuzdaki kodu kendiniz aynı mantıkla düzenleyebilirsiniz.

Kod:
Private Sub CommandButton2_Click()
    ActiveSheet.Unprotect 1
    Mail_Range_Outlook_Body
    ActiveSheet.Protect 1
End Sub

adventurous26

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
EXCELL 365
02-11-2028
SLM

çok tesekkur ederım sorunu çözdüm elinize sağlık

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 VBA
Merhaba,

Aslında yapmanız gereken işlem çok basit.

Verdiğim linkte önerilen kod işleme başlamadan önce sayfa korumasını kaldırıyor. İşlem bitince tekrar sayfa korumasını aktif hale getiriyor.

Ben örnek dosyanızda ki mail gönderen butonu aşağıdaki gibi düzenledim. Siz diğer sıralama yapan butonunuzdaki kodu kendiniz aynı mantıkla düzenleyebilirsiniz.

Kod:
Private Sub CommandButton2_Click()
    ActiveSheet.Unprotect 1
    Mail_Range_Outlook_Body
    ActiveSheet.Protect 1
End Sub

Merhaba korhan bey,

benim de bu konuda bir sorum olacaktı. Yukarıda belirttiğiniz kodu her buton için ayrı ayrı yazmak mı gerekiyor :S

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
31-12-2028
Bu sizin ne yapmak istediğinize bağlı.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 VBA
Murat Bey Merhaba,

stok kontrol programı yapmaya çalışıyorum. Excel sayfasında elle değişiklik yapılmasını engellemek istiyorum. 4 adet userform kullanıyorum. excele elle müdahale olmamalı sadece makro aracılığı ile stoklar değiştirilebilmeli. Bunun için ne yapmam gerekiyor. Teşekkürler.

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
31-12-2028
Korhan Bey'in kodlarını kullanmanız gerekir.
Mail_Range_Outlook_Body satırı yerine makrolarınızı yazarsınız.
Gerekirse her butona yazın ya da UserForm_MouseMovee ve UserForm_MouseDown olaylarıyla da bir şeyler üretilebilir ama kafanız karışmasın.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 VBA
Geç cevap veriyorum kusura bakmayın işte olduğum için peki modüller içinde aynısını yapmak gerekiyor ?

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
31-12-2028
Bu iş böyle giderse günlerce sürer. ;)

Siz dosyanızı yollayın ne yapmak istediğinizi tekrar belirtin. Anında görüntü yapalım olur mu ?

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 VBA
şimdi sekmelerde firma isimleri var stok şu şekilde kontrol edilecek. üretimden gelenler serbest stoğa aktarılacak ardından firmalara transfer yapılacak ve çıkışı olacak fakat excelde elde değişim yapılabilsin istemiyorum. çünkü kullanıcı farkında olmadan ya da olarak değişiklik yapabilir. Bunun içinde sekmeleri korumalı yapmam gerekiyor fakat bu kezde makro çalışmıyor. birde bütün sekmeleri korumalı yaparken aralarından tek bir sekmeyi hem manuel hem de makroyla kontrol edilebilir yapmak istiyorum bu mümkün mü?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Merhaba,

Korumalı olan sayfamda (şifre:1234) otomatik filtreler üzerinden sorgu yaptıran makrolarım var. Makronun çalışması için kodun içine korumayı kaldırma, işlem sonunda korumayı tekrar koyma komutlarını ekledim. Ancak korumayı, korunan sayfada kullanıcılar otomatik filtreyi kullanabilir şekilde yapmak istiyorum. Bendeki mevcut haliyle çalıştırınca istenilen filtrelemeyi yapıyor, sayfayı tekrar koruyor, ancak kullanıcı filtreleri kullanamaz hale geliyor. Bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

Sub SorguElde()
'
' SorguElde Makro
'
Sheets("Liste").Unprotect "1234" 'koruma kaldır
ActiveWindow.SmallScroll ToRight:=24
ActiveSheet.Range("$A$20:$HE$899").AutoFilter Field:=41, Criteria1:="E"
ActiveSheet.Range("$A$20:$HE$899").AutoFilter Field:=39, Criteria1:=Array( _
"F", "K"), Operator:=xlFilterValues
Sheets("Liste").Protect "1234" 'koruma koy
Range("H1").Select
End Sub

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Merhaba,

Korumalı olan sayfamda (şifre:1234) otomatik filtreler üzerinden sorgu yaptıran makrolarım var. Makronun çalışması için kodun içine korumayı kaldırma, işlem sonunda korumayı tekrar koyma komutlarını ekledim. Ancak korumayı, korunan sayfada kullanıcılar otomatik filtreyi kullanabilir şekilde yapmak istiyorum. Bendeki mevcut haliyle çalıştırınca istenilen filtrelemeyi yapıyor, sayfayı tekrar koruyor, ancak kullanıcı filtreleri kullanamaz hale geliyor. Bu konuda yardımlarınızı rica ederim.

Sub SorguElde()
'
' SorguElde Makro
'
Sheets("Liste").Protect "1234" 'koruma koy
Range("H1").Select
End Sub

Konuyu kendim hallettim, belki birinin işine yarar diye kodu aşağıda yazıyorum. Teşekkürler.

Sub SorguElde()
'
' SorguElde Makro
'
Sheets("Liste").Protect "1234", DrawingObjects:=True, Contents:=True, Scenarios:=True _
, AllowFiltering:=True 'koruma koy
Range("H1").Select
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR x64
24-04-2021
Konu hortlatmak istemedim lakin yeni konu açmanında manası yok diye düşündüm ben araştırdım denedim malesef yapamadım benim formülü şuan dosya ile paylaşma şansım yok işim gereği internet yok güvenlik korumalı pc kodun fotosunu atacağım bana yardımcı olursanız sevinirim nereye ne eklemem gerek.
Benim gizli sayfam var bendeki kodu butona ekledim gizli sayfayı baskı önizleme yaptırıyor bana gerekli olan excel 2013 sayfa yapısı koruma yaptığımda makro çalışmıyor. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR x64
24-04-2021
varmı yardımcı olabilecek