Sayfayı korumaya aldım ama..

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Selam arkadaşlar;

Excel'de yaptığım formullerimi korumak için sayfa korumasını kullandım ve sayfayı korumaya aldım ama bu seferde sayfayı koruduğumda yapmış olduğum dügmeler çalışmıyor ve hata veriyor. Sayfa korumasını kaldırdığımda dügmeler eskisi gibi çalışıyor. Sayfadaki formüllerin korumalı ve görünmez, aynı zamanda da sonradan yapmış olduğum düğmelerin çalışır bir şekilde olması için ne yapmam gerekiyor.

İlginiz için teşekkürler.

Not: Beni uyardığı için Haluk arkadaşıma ayrıca teşekkür ederim.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Kodlarınızın en başına bu kodu yapıştırın : ActiveSheet.Unprotect
Kodlarınızın en sonuna bu kodu yapıştırın : ActiveSheet.Protect DrawingObjects:=True, Contents:=True, Scenarios:=True

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Yardımların için çok teşekkur ederim Seyit Tiken. Ama şimdide düğmeye bastığımda şifre soruyor. Bunun için bi çözüm önerebilirmisiniz?

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Arkadaşlar mümkünse bir cevap bekliyorum! Lüten!!

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Sevgili leventm verdiğiniz linki inceledim. Ama benim yapmak istediğim sadece sayfadaki formulleri korumak ve gizlemek. Bunun dışında yine yardımlarınızla yapmış olduğum buttonların çalışmasını yani görevlerini yapmasını istiyorum. Ama ben sayfa koruma çalıştırdığımda buttonlar gorevlerini yapmıyor. Seyit tiken arkadaşımızın verdiği kodları dediği gibi yapıştırdım. Bu seferde sayfa koruması çalıştırdığımda buttonlara basıldığı zaman şifre istiyor. Acilen yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkur ederim sayenizde çok şeyler öğreniyoruz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızı eklerseniz sanıyorum kesin sonuca daha hızlı ulaşacağız.

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
Sevgili leventm dosyayı eklememe gerek kalmadı, sorun çözüldü. Yardımlarınız için çok çok teşekkur ederim.

Not: Bu arada bende visual basic editörü öğrenmek istiyorum. Bunun için tavsiyeleriniz nelerdir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bunun için tavsiyeleriniz nelerdir.
Tabiiki forumumuzu takip edin. :D , öncelikle excel dersanesindeki makalaleri okumanızı öneririm.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Size verilen kodlarda şifre sorma olayı yok. Şifre istemeden geçici olarak hücreleri açıp kilitliyor. Ya kodlarınızın arasında şifre sorma ile ilgili kodlar mevcut yada şifreleme seçeneklerinde paralelsizlik söz konusu.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
şu dosyayı bi göremedik gitti:)

Bu butonun sayfa korumalı ikende aktif hale gelmesini istiyorsanız eğer, Üzerine sağ tuşla basıp özellikler kısmından kilitli çeltiğiniz kaldırmanız gerekir.

aliakgul

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2016 TR 64 Bit
03-08-2025
gecemavisi'nin cevabına ek olarak;
bu düğmelerin etkilediği hücreler var ise ve bu hücrelerin hücre korumaları aktif ise, sayfa korumaya alındığında yine makrolar hata verecektir...

Excel Vers. ve Dili
2007 ENG
25.01.2019
activesheet.protect "sifre"
activesheet.unprotect "sifre"