sayı biçimi

Excel Vers. ve Dili
excel xp türkçe
arkadaşlar, sayı formatı ile ilgili bir sorunum var, aslında para birimi formatı ile ilgili. şöyle ki;
örneğin, 1,350.80 formatında yazmak istiyorum, bu şeilde yazdığımda toplam alamıyorum. metin olarak tanımlıyor. yani ben 1 den sonra virgül koymak, kuruş hanesine de nokta koymak istiyorum. yapıyorum ama toplam almak istediğimde sorun çıkarıyor. istediğim hem bu formatta yazıp hemde toplam alabilmek bu mümkünmüdür.

Excel Vers. ve Dili
XP - Türkçe
Merhaba sayın zenden26

Benim bildiğim kadarı ile excel 1,350.80 değilde 1.380,50 şekilde rakamları yazar.
Fakat siz ilk şekildeki gibi bir görüntü istiyorsanız
Menüden Tools(Araçlar) dan Options (seçenekler) seçin açılan pencerede international sayfasını seçin ve renk sayfasının sağında hemen alt taraftaki "use system reperator" seçeneğini aktif yapın ve sol boşluğa hücreye "," sağ boşluğa da " . " koyarak ok butonuna basın ve bu şekilde istediğiniz gerçekleşecektir.

Excel Vers. ve Dili
excel xp türkçe
teşekkür ederim format oldu bu konuyla alakalı bir şey daha sormak istiyorum,
hücreye ben 135080 yazsam otomatik olarak 1,350.80 olmasını istesem çok şey mi istemiş olurum. makrosuz yapılabilirmi bu,
bu ara çok fazla para girişi yapıyorum çok önemli benim için
ama makrosuz olursa iyi olur.

Excel Vers. ve Dili
XP - Türkçe
Merhaba

Bunun için bu özelliğin hangi hücrede olmasını istiyorsanız o hücre aktif iken menüden format >> cell seçeneklerini seçin ve ekran gelen pencereden number seçeneğini seçin ve "use 100 op..." kutucuğunu seçin ve ok butonuna basın boylece seçmiş olduğunuz hücrede istediğiniz özellik oluşacaktır.

Kolay gelsin

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Merhaba

Bunun için bu özelliğin hangi hücrede olmasını istiyorsanız o hücre aktif iken menüden format >> cell seçeneklerini seçin ve ekran gelen pencereden number seçeneğini seçin ve "use 100 op..." kutucuğunu seçin ve ok butonuna basın boylece seçmiş olduğunuz hücrede istediğiniz özellik oluşacaktır.

Kolay gelsin

Türker Hocam menü ve format >> cell seçeneklerini bulamadım

Saygılar

Excel Vers. ve Dili
excel xp türkçe
TeŞekkÜrler TÜrker Bey
İŞİme Yaradi
Kolay Gelsİn

Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-02-2024