sayıları sıralama için yardım

Excel Vers. ve Dili
2000
Merhaba.
Excel sayfasında değişik hücrelerde bulunan sayıları mesela K10 K11 K12 K13 K14 hücrelerinde 200 yazıyor A1 A2 A3 A4 hücrelerinde 500 yazıyor B5 B6 B7 hücrelerinde 450 yazıyor vs. yapmak istediğim başka bir sayfada bu rakamları büyükten küçüğe doğru ve adetlerini yazarak sıralaması yani A1 hücresine 500 B1 hücresine 4 yazması A2 hücresine 450 B1 hücresine 3 yazması C1 hücresine 200 C2 hücresine 5 yazması. bu konuda yardım edebilirmisiniz. İnşaallah anlatabilmişimdir.

Excel Vers. ve Dili
2000
Sanırım istediğim tam anlamıyla bu resimde anlatmaya çalıştım

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Sıralama büyükten küçüğe olacaksa aşağıdaki satırda bulunan kod satırını değiştirmeniz yeterli.

.SortFields.Add Key:=Range("A:A"), SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlAscending, DataOption:=xlSortNormal
Yukarıdaki satırı silin yerine aşağıdaki satırı ekleyin.
.SortFields.Add Key:=Range("A:A"), SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlDescending, DataOption:=xlSortNormal

Excel Vers. ve Dili
2000
Sıralama büyükten küçüğe olacaksa aşağıdaki satırda bulunan kod satırını değiştirmeniz yeterli.

.SortFields.Add Key:=Range("A:A"), SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlAscending, DataOption:=xlSortNormal
Yukarıdaki satırı silin yerine aşağıdaki satırı ekleyin.
.SortFields.Add Key:=Range("A:A"), SortOn:=xlSortOnValues, Order:=xlDescending, DataOption:=xlSortNormal
Peki bunu J ve K de olan hücrelere formül yazarak yapamazmıyız

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Yapılabilir ancak kodlarla olduğu gibi verimli olmaz. Çok uzun formüllere ihtiyaç var ve formül sayısı fazla olacaktır. Bu da dosyanızın çok ağır çalışmasına sebep olur.

Excel Vers. ve Dili
2000
Yapılabilir ancak kodlarla olduğu gibi verimli olmaz. Çok uzun formüllere ihtiyaç var ve formül sayısı fazla olacaktır. Bu da dosyanızın çok ağır çalışmasına sebep olur.
Kod bilgim yok onun için formül le yardım istedim ayrıca cevaplarınız için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
selamlar
uzun zamandır foruma bakamadığım için mesajınızı şimdi okuyorum. Kusuruma bakmayın..
probleminiz çözümlenmedi ise yardımcı olmaya çalışırım.
sadece ilgili sayfayı bir dosyaya koyup, dosya yükleme sitelerinden birisi ile eklerseniz çözümü yazıp dosyayı eklerim..
iyi çalışmalar..