sayıların adetini bulma

arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var. ekteki dosyada 1. sütünda yer alan sayıların aynı sayılardan kaç tane oldugunu bulan bir formula ihiyacım var. mesele 124 - 8 tane gibi. acele yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyayı incelermisiniz..

hocam çok iyi olmusta bide ben sayıları değişicem yani rast gele sayı yazıcam o rast gele sayıları sayıcak yani ben eşitlik vermiycem

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.
Alternatif:
Syn espiyonajl sorunu çözmüş ama tablodaki tüm sayıları isterseniz ekli tabloyu inceleyin.
İyi çalışmalar.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
hocam çok iyi olmusta bide ben sayıları değişicem yani rast gele sayı yazıcam o rast gele sayıları sayıcak yani ben eşitlik vermiycem

Merhaba,

Sayıların yerini değişeceğim derken, eğer A sütunda bu değişimi yapacaksın sorun değil formül yine istenileni verecektir.

D2 Hücresine hangi sayıyı yazarsanız A Sütunundaki o sayının kaç adet olduğunu E2 Hücresinde belirler.. İstediğiniz daha farklı birşey ise daha detaylı açıklarmısınız..

Eğer sayıların karşısında kaç adet olduğunu görmek istiyorsanız, Sayın muygun ' un örneğini kullanabilirsiniz..

işte benim istediğim hocam D2 ye hiç sayı yazmıycam ben o sadece A sutununa bakarak aynı sayıların adetini karsına vericek

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
işte benim istediğim hocam D2 ye hiç sayı yazmıycam ben o sadece A sutununa bakarak aynı sayıların adetini karsına vericek

Merhaba,

Sayın muygun ' un tablosu bu istediğinizi veriyor, incelermisiniz..

onuda inceledimde bana daha kolay bir şekilde tek bi formulle çözebileceğim bir formul lazım açıkçası. isizn yaklasım daha iyi ama D2 ye sayı vermeden yapmam lazım

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Yanlış anlamışta olabilirim.

Örnek dosyayı incelermisiniz. İstediğiniz bu mu?

benim istediğim aslında ekteki gibi yani A sutununda olan sayıları D ye atıcak ordanda E de sayısını yazıcak yani ben D sutununa elle sayı girmiycem

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyayı incelermisiniz..

sanırım muygun hocamın yaptıgıyla hemen hemen aynı birsey oldu. neyse istedigim aslında tam bu değildide yine de teşekkür ederim. Gerçekten vakit ayırdıgınız için çok saolun.....

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

İstediğiniz ne olduğunu daha detaylı anlatabilmisiniz. Eğer B sütunundaki gibi yardımcı sütun kullanmadan sıralama istiyorsanız bu istediğiniz yapılabilir.

Örnek tablonuzdan ne anladıysam onu yapmaya çalıştım. Olması gerek nasıl ise o şekilde yapmaya çalışalım, çalışmanız yarım kalmasın..

şimdi hocam benim istedigim şöyle birsey A sutununda olan sayıları yardımcı bi satır olmadan aynı olanlarını B stununa atıcak ordanda C sutununa sayısını yazıcak. ekteki dosyada daha iyi anlaşılır sanırım.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Örnek dosyayı incelermisiniz.

D Sütununda kullanılan formülün mantığı Sayın Ali ' ye aittir.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Rica ederim.

İyi çalışmalar..