Sayın Admin Tavsiyem Olacak

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
Merhaba Bende Php ve Vbulletin ile uğraşan ; bu konuda birazda olsa bilgi sahibi birisiyim Forumunudaki dosyaların download adreslerinin çalışmadığını farkettim ve öneride bulunmak istiyorum..

- Tahminimce DB (Database) i yeniden yüklediniz eğer aldığınız yedekte bir sorun yoksa (vBulletin üzerinden alınan sql uzantılı dosyaların en altında vBulletin database complate yazısı yoksa veri tabanınızı eksik kopyalamışsınız demektir.) phpmyadmin kullanmadan bigdump yöntemiyle veritabanınızı yeniden upload etmenizi tavsiye ederim siteniz açıldığında tüm dosyalar sağlam ve eksiksiz olarak çalışacaktır.

Not: Birden fazla yedeği birleştirerek sağlam bir sql dosyası oluşturmak mümkündür.

-Aşağıda işlemi yapmanız için gerekli döküman vardır..

Öncelikle bildiğiniz gibi phpmyadmin ile yedek yüklemek biraz zor. Aşağıda bigdump.php Dosyası İle Nasıl Aldığınız Yedeği Geri Yükleyeceğinizi Adım Adım Anlattım Resimleri Takip Ederek PhpMyAdmin'den Daha Kolay Bir Şekilde Yedek Yüklemeyi Öğrenelim;

Öncelikle bigdump.php Dosyasını Burdan Indirelim

daha sonra bu dosyayı açıp aşağıdaki resimde gösterdiğim yeri kendi bilgilerimize göre editleyelim ;

Sonra FTP'nizde 1 Klasor Olusturun Ama Bu Klasor Ya kimsenin tahmin edemeyeceği 1 isim taşısın yada şifreli olsun ki herkez bu klasöre ulaşamasın. ben "YEDEK" isminde 1 klasor oluşturdum Örnek Olması İçin. Bu klasore az önce editlediğimiz bigdump.php dosyasını ve yükleyeceğimiz Yedeği Atalım. aşağıdaki resimdeki gibi.;

daha sonra explorer'dan bu yedeği www.siteadresi.com/YEDEK/bigdump.php şeklinde aşağıdaki resimdeki gibi çağıralım Gördüğünüz gibi az önce YEDEK klasorune Attığımız .sql uzantılı yedeğimizi bigdump.php dosyası gördü. Simdi "Start Import" yazısını Tıklayalım Ve Başlasın ;

Resimde Gösterdiğim Yer Dolana Kadar Bekleyelim ;

Ve Bakın $u yazı çıktı "Congratulations: End of file reached, assuming OK" bu yedeğinizin başarılı bir şekilde yüklendiğini Söylüyor.

Hepsi Bu kadar. Anlamayan yada sorunu olan Arkadaşlar Bu Başlık Altına Yazabilirler.

alıntıdır..

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba,
bilgiler için teşekkür ederim.

Küçük çaplı forumlarda dosyaların Veritabanı üzerinde tutulması normal.
Bizim forumun dosya yükü 3-4GB civarında.
Bu yüzden harici bir dizinde tutuluyor.
En son forum yazılımına değil direkt sunucuya gerçekleştirilen saldırıcı sonucu fiziksel dosya bilgileri silindiği için dosyalar indirilemiyor.
Eski dosya linklerini silmek silmemek arasında kararsız kaldık.
Ancak En azından dosya isimlerinin görünmesi üyelerin ilgili dosyaları kendi bilgisayarlarında bulup geri yüklemelerini kolaylaştırır diye bıraktık.

Emek verip gönderdiğiniz açıklamalar için teşekkür ederim.
İleride mutlaka faydalanacağım.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007
Sayın adminim sunucu size ait ise bir recovery programı ile dosyaları kurtarmanız mümkün değilmidir.. gerçekten çok fazla dosya kaybı var en basiti sitenize Stok takip programı bakmak için girdim tüm linkler ölü.. allah sabır versin diyorum konulara ilgili olan arkadaşların linkleri bir an önce düzeltmelerini temenni ediyorum.. kolay gelsin..

Merhaba,
bilgiler için teşekkür ederim.

Küçük çaplı forumlarda dosyaların Veritabanı üzerinde tutulması normal.
Bizim forumun dosya yükü 3-4GB civarında.
Bu yüzden harici bir dizinde tutuluyor.
En son forum yazılımına değil direkt sunucuya gerçekleştirilen saldırıcı sonucu fiziksel dosya bilgileri silindiği için dosyalar indirilemiyor.
Eski dosya linklerini silmek silmemek arasında kararsız kaldık.
Ancak En azından dosya isimlerinin görünmesi üyelerin ilgili dosyaları kendi bilgisayarlarında bulup geri yüklemelerini kolaylaştırır diye bıraktık.

Emek verip gönderdiğiniz açıklamalar için teşekkür ederim.
İleride mutlaka faydalanacağım.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba aşağıdaki linkte teknik sevisler için ürün takibi programım var.
Silinmişti tekrar yükledim.
Excel'de yaptım.Veri tabanı olarak txt dosyası kullanıyor.Belki ilginizi çeker.:cool:
http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=26146