Sayın İhsan TANK' ın dikkatine

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
Ben bu güne kadar açtığım soru ve konularda en doğru soruyu sorarak en doğru çözümleri aradım ancak bana siz yardımı hak etmiyosun diyemezsiniz. ben buraya üye olduğumda siz üye bile değilmişsinizki belki paralı üye olabilirsiniz ama kalp kırmaya ve gönül yıkmaya hakkınız yok ayrıca şahsım tarafından bir hata olursa özür dilemesinide bilen bir insanım. en son açtığım konuda ne sorduğum ve ne istediğim gayet belliyken verilen cevaba ve cevaplara dikkat ettinizmi inceledinizmiki bana bu şekilde hakaret ediyorsunuz. sizden özür bekliyorum sayın İhsan TANK.

http://www.excel.web.tr/f48/yazdyryrken-dolgu-gorunsun-t102374.html

Buradaki diğer üstadlarımın sorduğum soruya ve aldığım cevaba bakmalarını haklımı haksızmı olduğumu değerlendirmelerini istiyorum. Aşırı bir şekilde sinirlendiğimide açıkca beyan ediyorum. Lütfen Sayın İhsan TANK benden özürdileyiniz.

İ

İhsan Tank

Misafir
siz her zaman haklısınız kendinize göre
neye kızmış olduğumu bile bilmiyorsunuz sizden özür mi diliyeyim daha çok beklersiniz
benden önce üye olmuşsunuz ama ne işe yaramış bir bakın bakalım
daha kendisine yardım eden kişiye nasıl davranacağını bile bilmeyen birisisiniz önce davranışlarınızı değiştirin sonra başkalarını eleştirin.
tabi ya doğru siz haklısınız nasıl unuttum da bu kadar yazdım.
bundan sonra benden size hiç bir şekilde yardım yok

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
Bak Arkadaş

siz her zaman haklısınız kendinize göre
neye kızmış olduğumu bile bilmiyorsunuz sizden özür mi diliyeyim daha çok beklersiniz
benden önce üye olmuşsunuz ama ne işe yaramış bir bakın bakalım
daha kendisine yardım eden kişiye nasıl davranacağını bile bilmeyen birisisiniz önce davranışlarınızı değiştirin sonra başkalarını eleştirin.
tabi ya doğru siz haklısınız nasıl unuttum da bu kadar yazdım.
bundan sonra benden size hiç bir şekilde yardım yok
Bak Arkadaşım ben sana sayın diye hitap edebiliyorsam sende hitaplarında bunu kullanabilirsin ayrıca benim sorduğum soruya cevap vermek zorunda değilsin ancak ben kime nasıl konuşacağımı çok iyi bilirim gerçek hayatımda ve sanal alemde de benim kadar efendi birini zor bulursun evet eleştirilerim biraz ağır olabilir ama bu demek değildirki hatasızım sen bir fırsat vermeden konuyu kapatıyorum diyerek işin kolay yoluna yada çözüme gidecek olan bir konuyu çözümsüzlüğe sürüklemişsin. yaş farkımızıda unutmayalım. ayrıca keşke excel konusunda çok iyi bilen biri olsaydımda senin gibi namerde muhtaç olmasaydım.

Excel Vers. ve Dili
2003
Bu formu şimdiye kadar attığım ilk mesaj olacak.Üyeliğimde yeni,Ama okuduğum kadarıyla İhsan TANK bey haklı..
Size birisi yardım etmeye çalışırken karşıdaki insanın kalbini kırmısşın.Karşındaki bunu hemen belirtmiş.İnsan yanlış yapabilir.Hatalı cevapta verebilir.Sırf bundan dolayıda karşıdakini küçük düşürme eğilimine girmemen gerekir.

İ

İhsan Tank

Misafir
Bak Arkadaşım ben sana sayın diye hitap edebiliyorsam sende hitaplarında bunu kullanabilirsin ayrıca benim sorduğum soruya cevap vermek zorunda değilsin ancak ben kime nasıl konuşacağımı çok iyi bilirim gerçek hayatımda ve sanal alemde de benim kadar efendi birini zor bulursun evet eleştirilerim biraz ağır olabilir ama bu demek değildirki hatasızım sen bir fırsat vermeden konuyu kapatıyorum diyerek işin kolay yoluna yada çözüme gidecek olan bir konuyu çözümsüzlüğe sürüklemişsin. yaş farkımızıda unutmayalım. ayrıca keşke excel konusunda çok iyi bilen biri olsaydımda senin gibi namerde muhtaç olmasaydım.
hadi senin gibi hitap edeyim
Syn : Ercan Çelikoğlu
senden Allah Razı Olsun
beni namerd yaptın ya gerçekten Allah Senden Razı Olsun
efendiliğine diyecek bir şeyim yok Allah daha çok versin.
bu arada akıl yaşta değil baştadır.

Excel Vers. ve Dili
2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-02-2024
Ercan bey kardeşim, hiç bir karşılık beklemeden değerli bilgilerini bizlerle paylaşan forumun değerli üyeleri ve uzmanlarına karşı saygı ve nezaketten uzaklaştığınız taktirde ne bu forumdan nede başka forumlardan sorunlarınıza karşı muhatap bulamayabilirsiniz. Sizden ricam polemiği fazla uzatmadan muokumus arkadaştan ve İhsan Tank hocadan özür dileyip konuyu kapatmanızdır.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
Yeter Artık

hadi senin gibi hitap edeyim
Syn : Ercan Çelikoğlu
senden Allah Razı Olsun
beni namerd yaptın ya gerçekten Allah Senden Razı Olsun
efendiliğine diyecek bir şeyim yok Allah daha çok versin.
bu arada akıl yaşta değil baştadır.
Daha fazla tartışmaya gerek yok üyeliğimi nasıl iptal edeceğim konusunda yol gösterilsin hemen iptal edicem sırf senden dolayı ihsan bey ama unutma bundan sonra excelle ilgili öğrenemeyeceğim herkonudan sen sorumlu olacaksın zira senden dolayı çok sevdiğim bu yerden ayrılmak zorunda kalıyorum.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Sayın Ercan bey, konu-mevzu-sorun İhsan bey değildir, sayın Muokumus'a hitap tarzınızdan dolayı konuyu kilitlemiş, sayın Suokumus, masum bir şekilde size cevap vermeye çalışıyor kendi bilgileri ölçüsünde, yetersiz olabilir, bu şu anlama gelmez : "Sen yetersizsin cevap verme", İhsan beyin rahatsız olduğu nokta budur diye düşünüyorum.

İ

İhsan Tank

Misafir
Daha fazla tartışmaya gerek yok üyeliğimi nasıl iptal edeceğim konusunda yol gösterilsin hemen iptal edicem sırf senden dolayı ihsan bey ama unutma bundan sonra excelle ilgili öğrenemeyeceğim herkonudan sen sorumlu olacaksın zira senden dolayı çok sevdiğim bu yerden ayrılmak zorunda kalıyorum.
ben sizin yerinizde olsam değerli bilgilerimi ve efendiliğimi çok sevdiğim bir yerden esirgemezdim.

karşımdaki kişi ne kadar olumsuz yanıt versede onu umursamadan devame derdim.

bizim bildiğimiz kadarı ile suçlular kaçar kaçmayın deam edin.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
Seyit Bey

Sayın Ercan bey, konu-mevzu-sorun İhsan bey değildir, sayın Muokumus'a hitap tarzınızdan dolayı konuyu kilitlemiş, sayın Suokumus, masum bir şekilde size cevap vermeye çalışıyor kendi bilgileri ölçüsünde, yetersiz olabilir, bu şu anlama gelmez : "Sen yetersizsin cevap verme", İhsan beyin rahatsız olduğu nokta budur diye düşünüyorum.
Eğer konuyu kapatmamış olsaydı gerekli düzeltmeli cevabı zaten verecektim ancak konuyu kapatıp sen yardımı haketmiyorsun cümlesi beni çok aşırı kızdırdı.

lark

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Excel 2021 / Türkçe
Sayın Ercan Çelikoğlu. Ben arkadaşların avukatı değilim onlar elbette ki kendini savunur ama sizin bu “yavuz hırsız” durumunuz, dışarıdan biri olmama rağmen beni bile rahatsız etti. Referans olarak eklediğiniz yazışmalara baktığınızda, kendinizde hiç hata görmüyor musunuz. Arkadaşlar bir teşekkür mukabili (çoğu zaman onu bile çok görenler var), kendi değerli vakitlerini ayırarak ihtiyacı olanlara yardım etmeye çalışıyorlar. Burası bir yardım forumu. Para ile işlerinizi yaptırdığınız bir işyeri değil, kaldı ki öyle olsa dahi bu şekilde davranamazsınız. Arkadaş yanlış anlamış olabilir, hata da yapmış olabilir ama bu size, karşılıksız yardım etmeye çalışan birine “Sen ne yaptığının farkında değilsin” deme hakkını sağlamaz.
“Herhalde yanlış anlaşıldım.”, veya “Herhalde tam ifade edemedim.”, diyerek sorunuzu tekrar sormanız bu kadar mı zor. Niye bu kadar tahammülsüz olduk.

ulutanas

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2021 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
süresiz üye
ercan bey sorunuz hakkında yardımcı olmak için dosyanızı açtım 3 sorununuz hakkında gerekli düzenlemeyi yapmıştım fakat ihsan bey konuyu kapattığı için yollayamadım. aşağıda yazılan cevap ve yorumlarınızı görünce yardım için yaptıklarıma da pişman oldum doğrusu. ihsan bey sizin davranış şeklinizden şikayetçi olan tek kişi değil yani bunu bende belirteyim. tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır demiş atalarımız. bunu bari örnek alarak bence davranışlarınızdan bir an önce vazgeçin ve bir özür ile konuyu kapatıp sitemizden ayrılmaktan vazgeçseniz sizin için daha iyi olacağını düşünüyorum. bu site hepimizin. hepimizin hataları olabilir ama telafi etmek lazım.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
sayın ercan bey ben daha yeni üyeyim bu konuda eleştiri yapmak bana düşmez ama sayın Muokumus size elinden geldiğince yardım etmeye çalışmış ben sizden birde şöyle düşünmenizi isterim acaba sayın Suokumus beyin vermiş olduğu cevap işinizi görmüş olsaydı ozamanda böyle bir tavırmı sergilicektiniz yani "sayın Suokumus verdiğin cevap işimi gördü ama sen bir daha bana cevap yazmamı" dicektiniz bence hayır teşekkür edip konuyu kapatıcaktınız işiniz görüldüğünde teşekkür ediyorsunuzda işinize yaramayınca neden sitem ediyorsunuzdoğrusu anlayamadım ayrıca sayın ihsan tank bu konuda eleştiriyi hak etmiyor zaten 9 nolu mesajında size bir zeytin dalı uzatmış gitmeyin devam edin demiş bencede devam edin pişman olmıyacanıza eminim excel web form üyeleri kocaman bir aile gibidir birbirlerine sevgi saygı ve hürmette kusur etmeyen koca bir aile bence kendinizi dışlamayın ve ailede kalın lütfen. eleştirilerimle kalbinizi kırdıysan özür dilerim saygılarımla

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2010 tr
Arkadaşlar merak etmeyin sorun bende benim doğduğum anda dünyaya ilk baktığım anda başlamış benim sorunum anne-baba ölü. Kardeş-bacı -uzak görüşmezler. Amca dayı hala teyze. var ama neye yarar misali. neyse hayatım boyunca olumlu olarak adım atmak istediğim herşeyde inanınki benden kaynaklı hep bir engelle karşılaştım. İhsan Beyden özürdilememmi gerekiyor İhsan TANK-beyfendi sizden özürdiliyorum. Ayrıca Sayın muokumus dan da özürdiliyorum. ama benden bu kadar üyeliğimi iptal edemesem bile bundan sonra ne soru sorar nede herhangi bir yere yorum yazmam.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Excelde uzman değilim ama boşta sayılmam. Bildiklerimi anladığım kadarıyla çözmeye çalışan biriyim. Eğer hatalı olduğunuzu düşünüyor olsaydınız bu başlığı açmadan önce özelime yada konu açarak bunu belirtebilirdiniz. İhsan Bey haklı. Eğer konuyu kilitlememiş olsaydı siz hatanızı anlamazdınız.

Muhammet Okumuş

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Üyeliğinizi iptal etmek ya da soru sormamak size kalmış. Ama forumda devam etmenizi isterim. Yine bir gün soru soracak olursanız anlamasamda anladığım kadarıyla sorunuzu cevaplamaya çalışırım. Son yazdığınız mesaji ilk yazmış olsaydınız inanın çok daha güzel olurdu.

Excelmy

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2010 - TÜRKÇE
Sayın muokumus,
Sayın Ercan ÇELİKOĞLU
Sayın Uzman arkadaşımız İhsan TANK
Diğer konu ve bu konu başlığı altındaki mesajları üzülerek inceledim.
Sevgi birliğe, bencillik yalnızlığa götürür. Birbirimizi kırıcı sözler sarfetmekten kaçınmalıyız.
Kırgınlık duyguların en yanıltıcı olanıdır, Ercan arkadaşımız hatasını anlamış,kabul etmiş ve özür dilemiştir.
Bundan sonra diyaloglarında daha dikkatli olcağı ve benzeri hataların olmayacağı ümidiyle,
Sayın muokumuş ve değerli Uzmanımız İhsan TANK’dan bu özür mesajına olumlu yanıt alınacağı düşünüyorum.
Üyesi olduğumuz bu forumun kıymetini biliniz.

Excel Vers. ve Dili
2007 Tr
arkadaşlar tartışmayı okumadım ama şunu söylemek isterim emeği geçen arkadaşlar önemli bir hizmet veriyor...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Değerli Arkadaşlar

Yazılanları okuyunca gereksiz yere basit bir konunun polemik konusu haline geldiğini gördüm. Bu durum elbette bizleri üzecektir.

Konuyu kendi açımdan değerlendirsem burada hem Ercan bey hemde İhsan bey hatalı davranmıştır. Ercan bey kendisine iyi niyetle yardımda bulunmaya çalışan Sn muokumus'a bana göre yanlış bir uslüpla uyarıda bulunmuştur. Bu tip durumlarda varsa bir düşünceniz bunu genelde değilde özel mesajla tartışılmasının daha uygun olduğunu düşünüyorum.

İhsan beyde forum yönetiminin genel üslubunun dışına çıkarak Ercan beye doğru olmayan bir üslupla cevap vererek haklı durumda iken haksız duruma düşmüştür.

Sizlerden ricam, forumumuzun örnek olan üslubunun dışına çıkarak birbirimize zarar vermeyelim ve konuyu uzatmadan bu hoş olmayan durumu tatlıya bağlayalım. Hiç bir üye yada uzmanımızın böyle gereksiz bir tartışma nedeniyle forumdan uzaklaşmasını hiç bir zaman arzu etmeyiz.