Sayıya çevirme hatası

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
foruma yenı giriş yaptım uzun zmandır uyeydım ama kullanmıyodum foruma soruları nasıl saracağım başlık nasıl acacağım bilmiyorum.şimdi bana acil yardım edin lütfen ekap uzerınden indirilen bir dosya var üzerinde rakamlarla oynamak ıstıyorum 2 hücrenın carpımını alacagım fakat sureklı deger hatası verıyor.metne uyarlanmıs hucreyı sayıya cevırmek ıcın denemedıgım formul kalmadı.sadece benım pc de doya oyle oluyo diğer pclerde sayıya cevır dedım mı duzleıyo ama ben ne yaptıysam olmadı.excell 2007 yenı kuruldu acıl yardım.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
eşleşen veri yok diye uyarı geliyo alt0160 yapınca.işin içinden çıkamıyorum ya gercekten.dosyayı baska pc de duzeltım benım pc ye aktarıyorum rakamlar duzgun ama uzerıne gelım hücre içine çift tıkladım mı rakam bozuluyor.nolur ya cözelim bunu ya..

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Klavye ile alt tuşuna basılı tutarak 0160 yazın.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Küçük bir örnek dosya ekleyebilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
dosya başka pc ye aktarınca söylenen ıslemlerı yapınca sorun cözuluyor.kendı pc dekı excelde sıkıntı var.evrak şirket evrağı olgu için takdir edersiniz ki gönderemem.içeriği önem arz ediyor.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
İçinde 2-3 sayı içerikli hücre bırakıp diğer verileri silip ekleyebilirmisiniz. En azından veri yapısını görüp yorum yazmak daha kolay olur.

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Dosyaya göre kısaca açıklamaya çalışayım.

Boş bir hücreye gidin ( dosyaya göre örneğin H1 ) bu hücreyi kopyalayın, daha sonra C sütununda veri aralığını seçin, seçili alanda fare ile sağ klik yaptıktan sonra "özel yapıştır seçeneğini seçin" gelen menüde "Topla" seçeneğini işaretleyip tamam ile işlemi bitirin.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
denedım olmuyor .aynı sekılde ama yıne deger hatası verıyo ekledıgım dosya uzerınde olur ama benım pc ye ındırdıgım dosyalarda olmuyor.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
size yolladıgım dosyada basvur hatası cıkmıs dıger verılerı sılınce ama değer hatası verıyo.

Excel Vers. ve Dili
2010 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-09-2024
sütunudaki bütün değerleri 1 ile çarpıp sonucu istediğin sütuna yazabilirsin. Çözüm değil ama bende bu konuda forumda birşey bulamamıştım.