sayıyı almak

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
merhaba sorunum aşağıdaki gibidir.Şimdiden yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

aşağıya doğru yüzlerce satır 2 haneli 3 haneli 4 haneli vb. rakamlarım var bu rakamların 2 haneli ondalıkları var.Be bu ondalıkları atıp sadece mevcut rakamları almak istiyorum.Bunu en kısa nasıl yapabilirim.

ör:

68,24
128,15
3456,12

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

Rakamın A1 hücresinde olduğunu varsayarak formül

Kod:
=TAMSAYI(A1)
. . .

Excel Vers. ve Dili
Excell 2003
öncelikle cevap için teşekkürler.Fakat olmadı.Belki şöyle açıklasam daha iyi olacak.

Ben bir erp programında datayı excele aktarıyorum noktaları virgül ,virgülleri nokta alıyor.Buda hesaplamalarda hata veriyor.Bu sebepten dolayı bende tüm virgülleri nokta yapmak istiyorum.
Sizin dediğinizi denedim fakat eğer nokta varsa dediğinizi yapıyor fakat virgül varsa #DEGER çıkartıyor.Ben virgüllü olanları ayırmam gerekiyor.

Not:Dil değiştirmiyorum çünkü bunu yaparsam her işlemde dil değiştirmem gerekiyor bu sebepten bir formul arıyorum.

Emir Hüseyin Çoban

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Tr - Win10 x64
. . .

Bir kaç satırlık ERP programından aldığınız verilerin değiştirilmemiş halinin bulunduğu bir örnek yükleyin.
Değiştir (Ctrl +H) komutu ile yapılabilir.

. . .

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
CTRL+H ile virgülleri silip noktaları da virgülle değiştirebilirsiniz.

1. adım: Aranan değer : "," (virgül) yeni değer : boş bırakın. Bu işlemle virgüller silinir
2. adım: Aranan değer: "." (nokta) yeni değer : "," (virgül). Bu işlemle noktalar ondalık virgüle dönüşür