Search

Excel Vers. ve Dili
office2000
arkadaşlar aşağıda eklediğim veritabanına birtane de search yeri eklemek istiyorum acaba bana bunu basit bie şekilde yazarmısımız şimdiden teşekürler

Excel Vers. ve Dili
office2000
makinist kardeş soruma verdiğin cevap için teşekürler ama verdiğin örneklere baktım pek birşey çıkaramadım acaba bunu bana benim eklentim üzerinde yaparmısın hiç olmasa bende bundan sonra nasıl hazırlanır anlarım zahmetlerin için teşekürler.

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Küçük bir derleme ile ekte...

Sayın ajanszebra1,
İlgili dosyanıza bir sorgu ekledim. Daha sonra da bu sorgudan bir form hazırladım. Bu form kayıtlı kişilerin arasından sadece AD kısmına göre arama yapıyor siz isteğinize göre değiştirebilirsiniz...

Excel Vers. ve Dili
2003
Yardıcı olabilcek bir örnek

Sayın Modalının Müsadesiyle...

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Teşekkür

Sn. kerrrim

Ben de bu konuda duraksıyordum. Açıklaman için sağol.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Modalının Müsadesiyle...
GÖNDERDİĞİNİZ ÖRNEKTE İNCELEDİĞİMDE SADECE 1 ALANDA ARAMA YAPABİLMEKTEYİZ.
ÖRNEĞİN 3 METİN KUTUSU KOYDUĞUMUZDA VE 3 ALANDA BİRDEN ARAMA YAPTIĞIMIZDA İŞE YARAMIYOR.
KONUYU DAHA DA AÇARSAK ÖRNEĞİN VERİTABANIMIZIN 30000 KAYITTAN OLUŞTUĞUNU DÜŞÜNÜRSEK BEN GÖNDERDİĞİNİZ ÖRNEKTE ADI, SOYADI, CİNSİYETİ VE SINIFI ALANLARINDA BİR YADA BİRKAÇ YERİ DOLDURARAK ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİMDE BAŞARILI BİR SONUÇ ALAMIYORUM. SORGUYU SQL OLARAK AÇTIĞIMIZDA AND BAĞLAÇLARI YERİNE OR ,BAĞLACI KULLANDIĞIMIZDA TATMİN EDİCİ BİR SONUÇ ALAMIYORUZ. BU SORUNU NASIL AŞACAĞIZ?

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın mehmetakifturk arama yapmak istedimimiz alanları çoğaltmak için metin kutusu ekledim.Örneği tekrar gözden geçirin.

Excel Vers. ve Dili
2003
örneğe bakın

Sayın mehmetakifturk arama yapmak istedimimiz alanları çoğaltmak için metin kutusu ekledim.Örneği tekrar gözden geçirin.
sn.kerrrim;
İLİŞİKTE GÖNDERDİĞİM ÜZERİNDE ÇALIŞTIĞIM PROJEDE OLUŞTURDUĞUM detay_ara_2 formunda kullanıcıya birçok seçenek verip bunlardan birini yada birkaçını girerek sonuç almalarını sağlamak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

aynı sorunun bir kaç değişik versiyonunu ben bir kaç defa yanıtladım önce arayın

Excel Vers. ve Dili
2003
YOKK

Sn. GÜlsÜm1,
Ben Bu Konunun Cevabini Bİr GÜn Boyunca Bu Sİtede Aradim,
Ancak Bulamadim. Burada Bu Sorulari Ve Cevaplari Yazan İnsanlar Sİzİn Kadar Zekİ Olmasada ZannettİĞİnİz Kadar Cahİl DeĞİller.
Yukarida Verİlen Örnekler İle Benİm GÖnderdİĞİm Örnek Ve Sorum Hakkinda Bİr İnceleme Yaparsaniz, Bana Hak Vereceksİnİz..

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

formma bir ekleden metin kutusu activex i ve liste kutusu ekle metin kutusu activex inin değişince olayına liste.requery ekle liste kutusununun özelliklerinden veri bölümünden tablo sorgu seç ve bu şolu oraya yaz kendine göre değiştir

SELECT [2007].[NO], [2007].TARİH, [2007].[GELDİĞİ YER], [2007].[DESİMAL NO], [2007].SAYI, [2007].KONU, [2007].[CEVAP NO]
FROM 2007
GROUP BY [2007].[NO], [2007].TARİH, [2007].[GELDİĞİ YER], [2007].[DESİMAL NO], [2007].SAYI, [2007].KONU, [2007].[CEVAP NO]
HAVING ((([2007].TARİH) Like "*" & [Forms]![gelenevrakarsiv]![txtSearchString2] & "*")) OR ((([2007].[GELDİĞİ YER]) Like "*" & [Forms]![gelenevrakarsiv]![txtSearchString2] & "*")) OR ((([2007].[DESİMAL NO]) Like "*" & [Forms]![gelenevrakarsiv]![txtSearchString2] & "*")) OR ((([2007].SAYI) Like "*" & [Forms]![gelenevrakarsiv]![txtSearchString2] & "*")) OR ((([2007].KONU) Like "*" & [Forms]![gelenevrakarsiv]![txtSearchString2] & "*"));

burda metin kutusuna ne yazarsan yaz bütün sutunlarda onu arar ve tuttuğu kadar listeler yani diyelim sen metin kusuna 12 yazdın tarih alanında 12.02.2007 ve kitap no alanında 12 var işte ikisinide getirir sen istemediğini kaldırabilirsin