Secilen Rakamlarda makro çalışması

Arkadaşlar küçük bir sorum olacak

Raporlarımda rakamlarda sürekli olarak format ayarlaması yapmam gerekiyor. Otomatik makro kaydet seçeneğini ile bunu yapıyorum ancak bildiğiniz gib bu seçenek siz hangi sütunda hangi hücrede değişiklik yaptıysanız onu yapıyor.

Oysa benim istedğim kaydettiğim makronun sadece o an için seçtiğim satır ve sütunda çalışması bunun için ne yapmam gerekiyor. Eğer yeni kod yazmak gerekirse aşağıda format değişikliği için ne yaptığımı sırayla yazıyorum...

Seçtiğim alanda...

1- Metni sütunlara dönüştür - Sınırlandırılmış - diğer (.) - ikinci sütundan veri alma - son

2- Değiştir - (,) leri (.) yap

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

X

xxrt

Misafir
Hücrenin Biçimlendirmelerini aynen diğer hücrelere
yardımı ile rahatça yapabilirsiniz.

:((

Dostum anlıyorumda biçim yapıştırıcısı işlemi bir kere düzgün yaptıktan sonra işe yarıyor.

Oysaki ben mesela ilk raporumda b sütunundaki rakamları biçimlendirirken bir sonraki raporumda f sütunundakinde yapıyorum. Bu yüzden otomatik makronun hiç bir işe yaramamasına yol açıyor.

yani benim tam olarak hangi sütünda olursa olsun rakamları seçtiğimde daha önce yazmış olduğum işlemleri yapsın.

Bu kodu bana gönderebilirseniz bunu bir düğmeye atayıp her rapor çekişimde basacam ondan sonra değmeyin keyfime :))

aşağıdaki kod sadece seçilmiş olan hücrelerdeki "." ları "," yapar. bir makroya atayıp kendinize uyarlarsınız.
Kod:
Private Sub secili()
    If TypeName(Selection) <> "Range" Then Exit Sub
    For Each Cell In Selection
        Cell.Replace What:=".", Replacement:=",", LookAt:=xlPart, SearchOrder _
        :=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, ReplaceFormat:=False

Next Cell

End Sub

Teşekkür

Arkadaşlar sorunu hallettin çok teşekkürler.