Seçilen veriye göre renklendirme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Türkçe
Merhaba arkadaşlar.Grafikte bir şeyi yapamadım.Yardım ederseniz sevinirim.Problemim şu,seçtiğim verinin grafikteki renginin farklı bir renge değişmesi ve yatay sütundaki bilgisinin yazı tipinin değişmesi veya kalınlaşması.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Türkçe
Merhaba dostlar.Sizi tekrar rahatsız ediyorum.En azından bunun yapılıp yapılamayacağı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.Saygı ve selamlar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Merhabalar

D1 hücresine;

=EĞER(KAYDIR($A$1;$B$26-1;0)=SATIR();C1;YOKSAY())

formülünü yazın ve aşağıya istediğiniz kadar kopyalayın.

Sonra, Grafiğe yeni bir seri ilave ederek, "D1: D20" aralığını Değer olarak gösterin. Kategorilerine dokunmayın.

.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Türkçe
Ferhat Hocam çok teşekkür ederim.Tahminlerimi boşa çıkarmadınız.Elinize sağlık.Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Türkçe
Ferhat Hocam sayenizde problemimi çözdüm.Tekrar teşekkür ediyorum.
Biraz yüzsüzlük olacak ama,bir şeyi öğrenmek istiyorum.
Seçtiğim öğrencinin isminin grafikte yazı puntosunu büyütme veya kalınlaştırma yapabiliyormuyuz?Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Yok, estağfurullah ...

Ekteki örnek dosyayı inceleyiniz.

İsteğinizi yapabilmek için, E ve F sütunları ilave edildi.

Grafiğinize, "Seri 3" adında bir seri daha ilave edildi. Bu seri, "ikincil eksen"e yansıtıldı ve grafik tipi olarak "XY Dağılım" seçildi. Grafik üzerindeki "Seri 3" kaynağını inceleyiniz.

"Seri 3" için "X Veri Etiketi" kullanılarak, istenilen ismin görüntülenmesi sağlandı.

Ancak, oluşturduğumuz yeni veri etiketi, sutun grafiğin yatay eksen etiketleri ile çakıştığından, sütun grafik için yeni kategorilendirme yapıldı. Önceden B sütunundan okunan isimler, şimdi E sütunundan okunmaktadır.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010
Türkçe
Çok teşekkür ederim Ferhat Hocam.Allah razı olsun.Seçilen isim farklı yerde çıkıyor ama biraz uğraşarak onu halledebilirim herhalde.Tekrar teşekkür ediyor hayırlı geceler diliyorum.Saygı ve selamlar.