Seçili checkboxa göre silme ve yazdırma işlemi

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Arkadaşlar daha önce açtıım başlıkta herhalde benden kaynaklanıyor sorumu tam olarak izah edemediğimden istediğim cevabı tam olarak alamadım.Yapmak istediğim tam olarak şu tabi olabilirse userform üzerinde bulunan checkboxlar var bunlar sayfaları ifade ediyor.Bu checkboxlardan seçtiklerime ait sayfalardaki farklı hücre aralıklarını silmek ve yazdırmak istiyorum.Tabi silme veya yazdırma işleminden önce msgbox ile beni uyarmasını ve uyarıdan sonra evet dersem silmesini veya yazdırmasını istiyorum.Diğer mesajımda bazı arkadaşlarımız döngü ile yardımcı olmak istediler fakat şöyle bir problem oluştu bazı sayfalardaki silmek istemediğim hücrelerde otomatik olarak silindi.Ekteki dosyada her sayfada silmek ve yazdırmak istediğim hücre aralığını sarı renkle belirttim.Sadece bu aralıkların silinmesini istiyorum.Eğer bu şekilde çözümü yoksa farklı çözümler deneyeceğim ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn COST CONTROL

CheckBox ile değil de CommandButton ile olsa olmaz mı?

Ekte bir örnek var.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sil butonuna aşağıdaki kodun yazıldığı ekteki örneği inceleyin. Yazdır butonunada aynı kod uyarlanmıştır.

[vb:1:4a8ad5bdc9]Private Sub CommandButton1_Click()
Dim kon(5)
For a = 5 To 1 Step -1
If Controls("checkbox" & a).Value = True Then
yaz = Sheets(a).Name & " , " & yaz
kon(a) = Sheets(a).Name
End If
Next
sor = MsgBox(yaz & " İSİMLİ SAYFALARDAKİ VERİLER SİLİNECEKTİR ONAYLIYORMUSUNUZ", vbYesNo)
If sor = vbNo Then Exit Sub
For b = 1 To 5
If kon(b) <> 0 Then Sheets(kon(b)).Cells.SpecialCells(xlCellTypeConstants, 3).ClearContents
Next
MsgBox "VERİLER SİLİNDİ"
End Sub[/vb:1:4a8ad5bdc9]

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Arkadaşlar ilginizden dolayı teşekkür ederim. :arkadas:

Checkbox ile sil veya yazdır.xls

İyi günler bir ricam olucak iş yerınde zip uzantılı dosyaları ındıremıyorum acaba mevcut örneği xls olarak göndermenız mumkunmudur tşk ıyı çalışmalar