Seçili Satırı Başka Sayfaya aktarmak

Arkadaşlar hepinize merhaba,

Ben excel in bir sayfası üzerinde otomotik süz ile arama yapıyorum. Aradığım ismi bulunca bilgilerini (satırda 12 sütun uzunluğunda bilgiler var :Adı,Soyadı,Baba Adı,Doğum Yeri;Doğum Tarihi...Vb) kopyala yapıştır yaparak diğer sayfaya aktarabiliyorum. Bunun için bir Makro yazılabilinirmi satırı seçince bir düğmeye tıklayarak gitmesini istediğim sayfanın dolu olan satırının hemen altındaki boş satıra otomotik yazsın. Bu konuda umarım bana yardımcı olursunuz. Gününüz güneşli hafta sonunuz neşeli geçsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu deneyin.

[vb:1:c52ba06543]Sub kopyala()
Selection.Rows.Copy
a = WorksheetFunction.CountA(Sheets("sayfa2").Columns(1))
Sheets("sayfa2").Cells(a + 1, 1).PasteSpecial
Application.CutCopyMode = False
End Sub
[/vb:1:c52ba06543]

leventm örnek makronu yazdım ama çalıştıramadım, acaba module sayfasınamı yazmam gerekiyor biraz açık anlatabilirmisin. Teşekkürler

Evet, bir modül içine yazacaksınız.
Makroyu çalıştırmadan önce seçim yapacak sonra çalıştıracaksınız.

Merhaba; daha önce bahsedilen işlemi tersden yapabilirmiyiz. Yani daha önce kopyaladığım hücreleri (düşey sıralı), otomatik süz ile arama yapıp bulduğum satıra yatay olarak yapıştırmak. Şimdiden sağolun...
Ben excel in bir sayfası üzerinde otomotik süz ile arama yapıyorum. Aradığım ismi bulunca bilgilerini (satırda 12 sütun uzunluğunda bilgiler var :Adı,Soyadı,Baba Adı,Doğum Yeri;Doğum Tarihi...Vb) kopyala yapıştır yaparak diğer sayfaya aktarabiliyorum. Bunun için bir Makro yazılabilinirmi satırı seçince bir düğmeye tıklayarak gitmesini istediğim sayfanın dolu olan satırının hemen altındaki boş satıra otomotik yazsın. Bu konuda umarım bana yardımcı olursunuz. Gününüz güneşli hafta sonunuz neşeli geçsin.