Seçim sonuçları

Merhaba, ben ilçemizde tüm sandıklardan gelen seçim sonuçlarını girerek göreceğim bir grafik programı hazırlamak istiyorum.
Sandık numaraları, partiler olacak. Ve sandık sandık oyları partilere dağıtıp, bunu pasta grafikte görmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz.

Dostum bir problemim var ama yardımcı olabilirsen çok sevinirim. Ben uğraştım ama grafiği bozdum. Sorun şu ki; sandık sayısı excele sığmıyor. 255 sandık yetmiyor bana. Bu yüzden Partileri yatay yapıp, sandıkları aşağı doğru sıralarsak iyi olacak. Mümkün mü acaba. Teşekkürler.

Gerek kalmadı tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - türkçe
Dostum bir problemim var ama yardımcı olabilirsen çok sevinirim. Ben uğraştım ama grafiği bozdum. Sorun şu ki; sandık sayısı excele sığmıyor. 255 sandık yetmiyor bana. Bu yüzden Partileri yatay yapıp, sandıkları aşağı doğru sıralarsak iyi olacak. Mümkün mü acaba. Teşekkürler.

Gerek kalmadı tekrar teşekkür ederim.
Sn. Memonet.
Bu şekildemi istemiştiniz?

Ekli dosyalar

arkadaşlar bu konuda benim de bir yardıma ihtiyacım var. ben grafik üzerinde değil de oy sayısının karşısında yani aynı sütünda bir partinin diğer partilere göre oy oranının hesaplanmasını stiyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Sn. Memonet.
Bu şekildemi istemiştiniz?
Kardeşim teşekkür ederim ilgi ve alakana. Problemim kalmamıştı. Seçimi atlattık hayırlısıyla.
bizim parti kazandı. :) 300 oy farkla. Baya çekişmeli oldu. Tekrar teşekkürler.

Kuluncak arkadaşada ayrıca teşekkürümü buradan iletmek istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
97
formunuzun ücretli olması çok güzel bana seçim anketleri listesi lazımdı ama param yok. yardımcı olabilecek olan bir arkadaşım yok mu acaba

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
şu son cümlenizden sonra artık iyice zor :D
istediğiniz şey çok basit en temel grafik işlemi.
google da "excelde seçim grafiği" olarak araştırın.

Murat OSMA

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 TR-EN
Ömer Bey linkin sonundaki soru işareti fazla sanırım.

Bilginize. . .

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Teşekküler, linki düzelttim, imza bloku işi de halloldu, sağ olunuz.