Seçime göre excel den word e veri aktarma

Excel Vers. ve Dili
excel2007 türkçe
Herkese iyi günler. Vaktinizi çalmadan konuya geçeyim. Efendim excelde userform, çalışma sayfası, ya da her ne şekilde olabilirse seçtiğimiz verilere göre otomatik cümle oluşturacak ve worde aktaracak bir çalışmaya ihtiyacım var. Forumdaki örnekleri inceledim ama tam ihtiyacımı karşılayamadım. Bir örnek dosya ekledim basitçe yapmak istediğimi anlatmak için.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Bunun için bir word belgesi açıp Adres Mektup Birleştir Araç Çubuğunu aktif hale getirin, Veri Kaynağını Aç butonu ile verileriniz bulunduğu ÇAlışma Kitabı ve Sayfayı seçin, daha sonda ana metninizi oluşturun ve Bİrleştirme Alanı Ekle butonu ile girdiğiniz metinlerin arasına hangi sütundaki veriyi çekmek istiyorsanız onu ekleyin. İlk olarak örneğin Pozisyon sütununu eklidiğinizde ve Pozisyon olarak görünecektir. Üzerinde ABC ibareleri bulunan butona bastığınızda sütudaki veri metin halinde grülecektir. Bundan sonra çağırmak istediğiniz kaydın satır nuramasını sağında ve solunda Oklar bulunan boş kutucuğa girip Enter tuşuna bastığınızda istediğiniz sütundaki veriler çekilecektir. Belki anlaşılması zor gibi gelebilir. Ancak uygulaması çok kolaydır.

Excel Vers. ve Dili
excel2007 türkçe
Öncelikle ilginize çok teşekkürler. Dediğiniz şekilde oluyor ama vakit alıyor. Bunu makroyla yapma imkanımız yok mudur acaba? Tek tıkla bitirmek mümkün değil midir?

Excel Vers. ve Dili
Excel
Süper çok teşekkür ederim. Wordun bu özelliğini bilmiyordum :)