Seçime göre Süzmek ?

Excel Vers. ve Dili
Access
Merhaba arkadaşlar .Küçük bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.

Elimde şu şekilde hazırlanmış metin belgesi var.

aaa@1
bbb@1
aaaa@2
asas@1
aaaa@2

Bu belge içinde geçen @1 satırlarını süzmek istiyorum.(yani bana sadece @1 geçtiği satırlar lazım) Ben bu belgeyi access ile açtım ve @1 kısımlarını süzdüm ama bir türlü kaydedemedim.

Süzdükten sonra kaydet butonuna basıp çıkıyorum.access dosyasını tekrar açtığımda ise eski hali karşıma çıkıyor. (neden kaydetmiyor anlayamadım.halbuki yaptığınız değişiklikleri kaydetmek istiyrmusunuz diye soruyor bende evet e tıklıyorum)

Yine seçime göre süzdükten sonra Ver özelliğini kullanarak dışarı aktarmak istedim ama yine belgenin tamamını verdi.(süzmeden önceki hali)

Kopyala-yapıştır yaparak almaya çalıştım bu kezde 65000 den fazla satır kopyalayamazsınız diye uyarı geldi.Ne yapacağımı şaşırdım.

Şimdi içinde @1 geçen satırları nasıl çıkartabilirim ? ( dosya türü farketmez, doc,txt veya illa access olmasıda geekmez yeterki çıkartalım)

Son düzenleme:

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Belgedeki verileri Access'e aldıktan sonra bir sorguyla süzseniz örneğin; Bir alan açsanız

Kod:
Yenialan:Right(alanismi;2)
ve ölçütüne de "@1" gibi yazsanız çıkan sonuçları aktarsanız olmaz mı?

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba sn efekentli46..

Anlattıklarınız karışık.. Şöyle ki; süzmeyi beab05'in bahsettiği gibi sorgu üzerinden verdiğiniz bir ölçütle yaptıysanız ve de kaydettiyseniz, dosyayı tekrar açtığınızda süzülmüş veriler kaybolmaz.. Siz süzmeyi form üzerinde yapıyorsanız bu durum değişir tabii..

Örneğinizin olmaması kötü.. Net ifadeler kullanamıyoruz.. Bu durumda size, form üzerinde bir düğme yardımı ile yönetebileceğiniz bir yöntem önereyim..

Aşağıda hazırlamış olduğum kod kümesi direkt tablonuzu kullanarak sizin kriterinize göre bir sorgu hazırlıyor ve bu sorguyu access dosyanızın bulunduğu bölgeye excel olarak atıyor.. Son olarakta bu işlem için oluşturduğumuz sorguyu siliyor..

Yöntemi uyguladığım bir de dosya ekliyorum..

Kod:
Dim TrzQuery As QueryDef
Dim TrzSql As String
Dim Yol As String

Yol = CurrentProject.Path & "\Trz.xls" 'Oluşturulacak Excel dosyasının ismi..
     TrzSql = "SELECT "
     TrzSql = TrzSql & "Tablo1, " 'Tablonuzun ismi..
If InStr(Len(Trim(TrzSql)) - 1, Trim(TrzSql), ",") > 0 Then
TrzSql = Mid(Trim(TrzSql), 1, Len(Trim(TrzSql)) - 1)
End If
TrzSql = TrzSql & <A href="mailto:".*, Right([alan_adi],2) AS Taruz FROM Tablo1 WHERE(((Right([alan_adi], 2)) = ""@1">".*, Right([alan_adi],2) AS Taruz FROM Tablo1 WHERE(((Right([alan_adi], 2)) = ""@1""))" 'Buradaki alan ve tablo ismlerini kendinize uyarlay&#305;n..

Set TrzQuery = CurrentDb.CreateQueryDef("trz", TrzSql)
DoCmd.TransferSpreadsheet acExport, 8, "trz", Yol, True, ""
DoEvents
CurrentDb.QueryDefs.Delete "trz"
Exit Sub

Excel Vers. ve Dili
Access
sorgu &#252;zerinden herhangi bir i&#351;lem yapmam&#305;&#351;t&#305;m ama ilginiz i&#231;in te&#351;ekk&#252;rler ederim,&#351;imdi deniyorum

Son düzenleme: