Şekiller Tablosu Eklemek

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Arkadaşlar Microsoft Office Word 2007 kullanıyorum. 1. sayfama içindekiler tablosu ekledim bir sorun yaşamadım. Metin ekleden başlıkları düzey 1 düzey 2 işraretleyip tablomu oluşturdum ancak şekiller tablosu eklerken böyle bir seçenek yok nasıl ekleye bilirim. Sayfada 56 tablo bulunmaktadır. Yardımlarınızı bekliyorum...

Örnek tezler yda bitirmelerde tablo ve şekiller tablosuna bakabilirler...

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
şekillerinizin resim formatında olduğunu düşünüyorum.
öncelikle ilk şekilden başlayarak her şekil için "caption" ekleyin... yani resmi sağ tıklayıp "insert caption" deyin ve resmi tanımlayıcı bir isim yazın.. böylece bütün resimler için "caption" ekledikten sonra şekiller tablosunu eklemek istediğiniz yere gelin üst taraftaki "references" sekmesinden "insert table of figures" yazan yere tıklayın... tablonuz otomatik olarak oluşacaktır.

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Hocamsorunum şöyle tablonun altına tablo 1 yazdım açıklamasınıda yaptım içindekiler bölümü gibi tablolar bölümü yapmak istiyorum. Yardımınız için teşekkürler ama ingilizce yaptınız çoğunu anlayamadım. Amacım şekiller tablosu ekle dediğimde otomatik olarak tablo altında yazarn tablo 1 i içindekiler bölümü gibi bir bölüm oluşturmasını sağlamak.

Yardımınız için teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
tahmini olarak çeviriyorum... komutların tam karşılığı olmayabilir...
belgenizdeki bütün resimleri için başlık eklemelisiniz öncelikle... bunu yapmak için resmin üzerine sağ tıklayın.. resim başlığı ekle deyin... böylece bütün resimlerin başlıklarını girin... daha sonra imleci tabloyu eklemek istediğiniz yere koyun... referanslar sekmesindeki şekil tablosu ekleyi seçin... tamam dediğinizde şekiller tablosu eklenmiş olacaktır...

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 English
tablolar için de aynı mantık geçerli...
tablonuzu seçin... referanslar sekmesinden başlık ekle (insert caption) deyin ve tabloya bir ad verin... bütün tabloları bu şekilde isimlendirin... içindekiler bölümü gibi tablolar bölümü yapmak istediğiniz yere gelin ... yine referanslar sekmesindeki şekiller tablosu ekle (insert table of figures) yazan yere tıklayın içindekiler bölümü gibi eklenecektir...
umarım bu yöntem işinizi görür