sekme denetiminde son satırı yazdıktan sonra

Excel Vers. ve Dili
2003
sekme denetiminde son satırı yazdıktan sonra entere basınca ikinci sekmeye ikinci sayfaya gitmesini istiyorum ekteki denemem de cari kart girişinde müşteri vergi numarasını girdikten sonra entere basınca kimlik ön sayfasına gitmasini nasıl yapabilirim teşekkür ederim ilgilenenlere

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın yasemincik,

Sizin örneğiniz üzerinde çalışamadım, hep hata üretiyor. Ama nasıl yapılacağını söyleyeyim:

Kod:
Private Sub Metin3_KeyPress(KeyAscii As Integer)
    If KeyAscii = 13 Then 'Enter key
        Me.Metin5.SetFocus
    End If
End Sub
Yukarıdaki kodların uygulanışı şu şekilde olacak. Metin3 tckimlik nonun yazıldığı alan, metin5 ise bir sonraki sekmede gitmek istediğiniz nesnenin adı. Yalnız küçük bir ayar yapmanız gerekir, tckimlik no alanını özellikler penceresinin diğer sekmesinden Enter Tuşu davranışı ayarı Alanda yeni satır olarak ayarlanması gerekiyor.

İyi çalışmalar:hey:

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
teşekkür ederim hocam

formu açtıgımda cevap veren siz olunca tamam dedim sayın modalı sorunu çözdü ve vermiş oldugunuz kodu uyguladım çalıştı ellerinize saglık örnek olması açısından ekledim yalnız vergi no suna uyguladıgımda metin kutusunun üzerine enterle geldiğimde hiç işlem yapmadan istediğim sekmeye sayfaya gidiyor bende boş bir metin kutusu ekledim ve metin kutusunu ince bir çizgi haline getirdim görünmeyecek şekilde sorun çözüldü çalıştı eklediğim metin kutusunu özelliklerinde göünmez yaptıgımda çalışmıyor

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın simendifer,

Eklenen uygulama devamlı hata üretiyor. Onun için onun üstünde yapmadım değişikliği, ama emin olun başka temiz bir uygulamada denedim ve sonuç aldım. Fazladan bir şeye ihtiyaç yok.

Denemeden cevap vermiyorum. En emin olduğum konuyu da deniyorum.

Zaten aynı sorunun cevabını daha önce de vermiştim, ama bulmadım.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
TEŞEKKÜR EDERİM hocam sorun çözüldü elinize saglık