Soru Sekmeler Arasında toplama sorunu..

Excel Vers. ve Dili
2010
türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-09-2023
Merhabalar Web Tr Camiası; Bir puantaj tablosu yapıyorum tablo özellikleri olarak kısaca özetlemem gerekirse Senaryo bir çok şantiyeden oluşmakta ve bir işçi gün içerisinde normalde çalıştığı şantiye dışında yarım gün başka diğer şantiyelerde de çalışabiliyor o yüzden tüm şantiye çalışanlarının yevmiye, maaş yada mesai saatlerinin toplanıp rapor olarak aldığım bir sekmede (Genel Rapor Sütünlar (I, M, N, O, P, Q) hata alıyorum yüksek ihtimalle mantık hatası yapıyorum. Çalışan kişileri indis ve kaçıncı formülleri ile sayfalarda bulup toplama yapıyorum tek sayfada sıkın olmuyor ama bir çok sayfada olduğu zaman değer hatası veriyor. Örnek formül bu

Kod:
=TOPLA(EĞERHATA(İNDİS(DENEME!$AO$4:$AT$203;KAÇINCI('GENEL RAPOR'!$D5;DENEME!$I$4:$I$203;0);SÜTUN(A1));0);EĞERHATA(İNDİS(DENEME1!$AO$4:$AT$203;KAÇINCI('GENEL RAPOR'!$D5;DENEME1!$I$4:$I$203;0);SÜTUN(A1));0);EĞERHATA(İNDİS(DENEME2!$AO$4:$AT$203;KAÇINCI('GENEL RAPOR'!$D5;DENEME2!$I$4:$I$203;0);SÜTUN(A1));0))

Yukarıdaki formülde sayfalar artıkça formülde uzayıp gidiyor buda excele ağırlık veriyor bunu makro ile yada daha basit bir yol ile çözme durumu varmı dır? Belki kullanıcılar yada Genel rapor Sekmesinde bir sütununda komut olarak göstereceğim sayfa isimleri üzerinden her sayfa ismi yazdıkça çalışma kitabına sekme otomatik olarak sayfa eklettirebilirim ama formülün içine sayfa bilgileri nasıl eklerim yardımlarınızı talep ediyorum.

Örnek Dosya Ekte yükledim
Giriş Şifresi : Kullanıcı Adı: Admin Şifre :A1

Program Bir çok Özellikten Oluşmakta ihtiyacı olanlar kullanabilir tabi sorun çözüldükten sonra:) Programın genel olarak özellikleri şöyle

1- Sınırsız Kullanıcı tanımlama şifreli giriş kullanıcıya göre sayfaları gösterme yada gizleme
2- Tüm şantiyelerdeki çalışan bilgileri ve aylık yapılacak ödemeleri (Yevmiye, Maaş, Mesai vs..) raporlama
3- Personel avans ve kesintilerini hakedişin' den düşme
4- Personel bilgilerini bireysel getirme Dinamik resim de dahil
5- Tam bir veri doğrulama ile çalışma ve personelleri şantiyelere userform ile ekleme

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010
türkçe
29-09-2023
Dünden beri beklemekteyim lakin konu ile alakalı yardımcı olacak varmıdır acaba?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Benzer bir konu... Kendi dosyanıza uyarlarsınız.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bu da farklı bir örnek..

Excel Vers. ve Dili
2010
türkçe
29-09-2023
Teşekkür Ederim Korhan Bey formüller üzerinde biraz durdum hatayı toplattığım verilerde yapıyormuşum Boşluk yerine ("") 0 koyunca hatalar gitti örnekleriniz içinde ayrıca teşekkür ederim.