Senaryo Hazırlama

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
ben bu kadarını biliyom

Bildiğim kadarı ile daha çok bütçe, planlama gibi işler ile uğraşanlar
kullanıyor.

Diyelimki bir sayfadaki hesaplarınız A sütununa yazdığınız
değerler ile işlem yapıyor. Ama bu değerlerin sürekli değişmesi gerekebiliyor ve size eski A sütunu ile yapılmış hesaplarda lazım olabiliyor.

A sütunundaki bilgiler her değiştiğinde sayfanızın veya dosyanızın kopyasını alıp değerleri değiştirebilir veya değerleri bir başka yerde saklayıp, istediğiniz değeri A sütununa yapıştırabilir yada Scenarioyu kullanarak her senaryo için A sütununun değerlerini ayrı ayrı girer
ve saklamış olursunuz.. dolayısı ile çalışma sırasında bu işi sık yapmanız gerekiyorsa zaman açısından, yada bilgisayarınızdaki dosya ve sheet çöplüğünden bıktıysanız düzen açısından faydalı.

Çok Teşekkürler

Verdiğiniz bilgi işime çok yarayacak.Çok sevindim.Zaman ayırdığınız için Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
NOT

Yardımcı olabildiysem ne mutlu.
Az önce eklemeyi unuttum, bu işlemi diğer yöntemler ile yapmak yerine senaryo hazırlamanın en büyük avantajlarından biride senaryo dialog box'ında göreceğiniz gibi pivot table ile farklı/tüm senaryoların neticelerini rapor olarak görebilmeniz. diğerleride bunu yapmak oldukça zahmetli iş..

Harikasınız!

Aranıza yeni katıldım ve Forum'dan nasıl faydalanırım, nasıl yazar ve nasıl cevap gönderirim ya da ben de var olan bilgilerimi nasıl paylaşırım gibi soruların cevaplarını bulmaya çalışırken, aldığım bilgileri de bir hazine değerinde nasıl hayatta tutabilirim düşüncesiyle bir giriş yaptım. Çok ta mutlu oldum, Teşekkürler.
Görüşmek üzere!