Server Üzerinden Excel Veri Tabanını Kullanamıyorum.

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar Acil Yardım Lütfen
html olarak sipariş formu oluşturdum. ve excel.web.tr forumdan topladığım bilgilerle formdan girilen bilgileri excele yazdırmayı başardım..

yani exceli veri tabanı olarak kullandım.Ama ftp den bu dosyaları bir web servera attığım html formu çalıştırdığım zaman excel veri tabanına yazdıramıyorum.

yani html sayfa ile excel arasındaki bağlantı kopuyor gibi birşey. ama bilgisayarımda normal html sayfası açtığımda excel veri tabanı

D:/TestFolder/TestDataBase.xls konumunda çalışıyor.ve formdaki bilgileri yazdırabiliyorum.
bu dosyalar internet üzerinde çalışınca aralarındaki bağlantıyı kuramadım.yardımcı olursanız sevinirim...

http://www.excel.web.tr/attachment.php?attachmentid=45329&d=1216653506

Excel Vers. ve Dili
2003
dosya yukarıdaki mesajdadır arkadaşlar.kafayı yedim artık sabahtan beri :(

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar Acil Yardım Lütfen
html olarak sipariş formu oluşturdum. ve excel.web.tr forumdan topladığım bilgilerle formdan girilen bilgileri excele yazdırmayı başardım..

yani exceli veri tabanı olarak kullandım.Ama ftp den bu dosyaları bir web servera attığım html formu çalıştırdığım zaman excel veri tabanına yazdıramıyorum.

yani html sayfa ile excel arasındaki bağlantı kopuyor gibi birşey. ama bilgisayarımda normal html sayfası açtığımda excel veri tabanı

D:/TestFolder/TestDataBase.xls konumunda çalışıyor.ve formdaki bilgileri yazdırabiliyorum.
bu dosyalar internet üzerinde çalışınca aralarındaki bağlantıyı kuramadım.yardımcı olursanız sevinirim...

Dosyalar Linkte MEvcut...
http://www.excel.web.tr/attachment.p...9&d=1216653506

Excel Vers. ve Dili
2003
üstadlar bendede sorun var ama sabahtan beri bir sürü konu açtım kimse cevaplanmadı yardım edecek yokmu??? :(

Excel Vers. ve Dili
2003
diğer sayfaya yazığım mesajlar burdada çıkmış :D

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar Kimse Yokmu Bu konu hakkında Bİlgisi Olan???
Bİ Yardım Edin Lütfen.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr ve access 2010 tr
html sayfanız ve excel dosyanız internet sunucunuzda ise aşağıda verdiğim dosya yolunu değiştirinki html kodunuz excel sayfanızı bulsun.Sorun html sayfasının exceli d isimli disk de oldugunu zannetmesi.Böyle bir sistemde pek güvenli olacağını zannetmiyorum.Güvenlik olayını da düşünseniz bence iyi olur.
kolay gelsin.

.Provider = "Microsoft.Jet.OLEDB.4.0"
.ConnectionString = "Data Source=D:/TestFolder/TestDatabase.xls; Extended Properties=Excel 8.0;"

Excel Vers. ve Dili
2003
Korhan Ayhan Bey Benim Konuma Bakarmısınız Bir Türlü Çözüm Bulamadım..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
Şu linki bir inceleyin. Sn.modalı'nın verdiği örneklerde; server üzerindeki xls dosyasına nasıl bağlanılacağı gösterilmektedir.

Excel Vers. ve Dili
2003
Processor TEşekkür ederim.yolu değiştiripte denemiştim ama herhalde tam yolu veremedim...diye düşündüm.server üzerinde Disk adı belitmedim.sadece .xls dosyasının adını belirttim yine çalışmadı.hemde html ile aynı yerde olmasına rağmen ben yanlış bir şeyler yapıyorum ama tam çözemedim..Güvenlik Önemli Değil.Basit Bir Sistem olacak bu....

Ferhat Pazarçevirdi bey verdiğiniz link baya faydalı..göz atıyorum...TEşekkür ederim...

Excel Vers. ve Dili
2003
ya kodlar içinde yolu belirtme şekli var aslında

.ConnectionString = "Data Source=D:/TestFolder/TestDatabase.xls; Extended Properties=Excel 8.0;"
servera attığım zaman şöyle yapmıştım.

.ConnectionString = "Data Source=TestDatabase.xls; Extended Properties=Excel 8.0;"

ve bide şöyle

.ConnectionString = "Data Source=TestFolder/TestDatabase.xls; Extended Properties=Excel 8.0;"

ama yine görmedi.bacaba buşekilde yol belirtme olayı server destekli değilmi..iyice kafam karıştı..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003, 2007, 2010 (TR)
html kodlardan çok birşey anlamam ama, size verdiğim linkte dikkatimi çeken, ADO Connection nesnesi yaratıldıktan sonra Connection açmada kullanılan stringde Server.MapPath fonskiyonunun kullanıldığı ...

Kod:
Set cn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")

cn.Open "DBQ=" & [B][COLOR=red]Server.MapPath[/COLOR][/B]([COLOR=green][B]exceldb[/B][/COLOR]) & ";" & _
"DRIVER={Microsoft Excel Driver (*.xls)};"
Siz de; xls dosyanızın adını parametre olarak bu fonksiyona yükleyebilirsiniz ve sonucu test edebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2003
sanırım bu kod serverda çalışması için bi deniyim ..

Excel Vers. ve Dili
2003
yapamadım bir türlü en iyisi access veri tabanı kullanayım ya üff :(