Serverda Excel Calisma Belgesi ?

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003
Arkadaslar benim sorunum serverda olan bir excel belgesinde ayni anda 2 yada 3 kisi nin calisabilmesi icin eklenti varsa eklentiyi yada herhangi bir ayari varsa office nin icinde anlatirsaniz cok sevinecegim yada varsa eklentisi onu yollarsaniz minettar olacagim simdiden tesekkur ederim

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
ağ içinde kullanıcılar (aynı çalışma sayfasında)

merhaba;
ekli dosyayı inceleyin

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2003
tesekkurler fakat benim demek istedigim mesela ben serverdaki calisma belgesinin 156. satirina kayit yaparken diger pc de acilmis olan ayni calisma belgesine diger arkadasimda mesela 160. satira kayit yapmasini saglamak....

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
ben serverdaki calisma belgesinin 156. satirina kayit yaparken diger pc de acilmis olan ayni calisma belgesine diger arkadasimda mesela 160. satira kayit yapmasini saglamak....
aynı sayfa üzerinde çalışma yapılırken aynı satır veya sütun üzerine kayıt alınınca ne oluyor bilmiyorum, muhtemelen izin vermiyordur,yada uyarı veriyordur. emin olmak için ağüzerinde deneme yapmak lazım. ben daha önce eski işyerimde buna yakın bir uygulama yapmıştık orda izin veriyordu.

netice olarak kayıt yapan kişillerin çakışma olmaması için değişikliklerini hemen kayıt etmeleri gerkiyor. bu değişiklikler diğer kullanıcılar tarafından görülebiliyor.