Server'dan Calısan Dosyada Herkes Degısıklık Yapabilsin?

Merhaba;
İş yerimizde ağ üzerinden yani serverdaki xls dosyamızda bir kişi dosyayı actıgında diğerlerinde salt okunur olarak görünüyor.Herkesin aynı anda giriş yapmasına izin verilen bir yöntem yok mu? yani hiç kimsede salt okunur olmasın herkes veri girişi ver düzenlemesi yapabilsin herkes kaydedebilsin.
Teşekür ederim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Elbette bu mümkün Araçlar menüsünden Çalışma kitabını paylaştır seçeneğinden kitabı paylaşıma açabilirsiniz. Excelin yardım menüsünde çok detaylı açıklamalar mevcut bunlarıda okumanızı öneririm.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
dosya özelliklerinden salt okunur u kaldırın ve araçlar dan "kullanıcıların aralıkları düzenlemesine izin ver" i tıklayın, "yeni" den aralık belirtebilirsiniz

Ufak bir ilave;

Paylaştırılan dosya için maalesef makrolardan mahrum kalacaksınız.. Makrolar çalışmaz... :)

merhaba, benim sorunum ise bu islemin tam tersine cevrilmesi. dosyamı paylaşıma açtım fakat makroların çalışmaması işime gelmedi hem ayrıca, bazen bu dosyayı açtıgımda ben kayıt edemiyorum (yanında paylaştırılmış yazıyor) excelden atılıyorum.
paylaştıra gelip, "aynı andan 1 den çok kişiye izin ver" oyanı kaldırmam bu ozelligi kapatmadı kullanıcı olarak da sadece ben varım "kendinizi kaldırmazsınız" diyor
bu ozelligi temelli kaldırmanın yol varmı dır?
tesekkurler...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Arkadaşlar merhaba öncelikle paylaşacağınız çalışma kitabı içindeki tüm güncellemeleri yapın buna makrolarda dahil.Daha sonra exel araçlar menüsünden çalışma kitabını paylaştır seçeneğini seçip birden fazla kullanıcının değişiklik yapmasına izin ver kutusunu işaretleyin ve tamamı tıklayın.Size kaydedip etmeyeceğinizi soran bir pencere açılacak orada aynı isimle kadedeceksiniz.Sonra exel sayfanızın üst kısmında (paylaştırılmış )ibaresini göreceksiniz.Buraya kadar herşey tamam.Þimdi çalışma kitabınızı diğer ağ kullanıcılarının eişebileceği bir konuma taşıyın veya özellikler kısmından paylaşım seçeneğini açın buradan ağ paylaşımı ve güvenlik seçeneğinden bu klasörü ağda paylaşıma aç kutusu ile hemen altında bulunan Ağ Kullanıcıları dosyalarımı değiştirebilsin kutusunu işaretlerseniz ve tamam derseniz sorununuz hallolacaktır. Ağdaki kullanıcılar dosyalarınızdaki değişiklikleri yaptıktan sonra kaydettiklerinde sizdeki ana çalışma kitabı otomatik olarak güncellenecektir.Ayrıca makrolarda çalışır.Güvenlik seviyesi orta olarak ayarlanmalıdır.(Tüm Bilgisayarlarda)Birde unutmadan exelde çalışma kitabını paylaştır şeçeneğinin gelişmiş kısmında güncellemenin her 15 dk.birmi yoksa kayıttan hemen sonramı olması gerektiğ seçenekleri var bunu kayıttan hemen sonra derseniz istemdışı güncellemeler yapılmaz.Kolay Gelsin :hey:

arkadaslar elimde bir program var ve makrolar içeriyor,bunu ağdan açıp kullanmak istiyorum ama araçlar>çalışma kitabını paylaştır>birden fazla kullanıcının değişiklik yapmasına izin ver dediğimde karşı pc ve bendeki makro hatası veriyor aynı şekilde paryaştırmadan kısayol atayıp açmaya çalıştığımda karşı pc nin belgelerim klasorune kaydediyor yani ağdan programın oldugu klasore kayıt yapmıyor.yukarıda yazılı olanları harfiyen uyguladım ama özelliklere tıkladıgımda paylaşım ve güvenlik bolumunu bulamadım acil yardıma ihtiyacım var...