Sevİye Tespİt

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Merhaba Değerli Hocalarım;

sitemizde(sitemiz diyorum , çünkü herkes okuduğu okula okulum der.) herkesin kendini deneyebileceği ve seviyesini tespit edebileceği bir sınav oluştursak ve herkes öğrendikleriyle birlikte kendini denese..
Bence herkes ilerledğini farkettikçe daha bir heves kapar ve daha fazla mutlu olurlar diye düşünüyorum.
Sizce de haklımıyım.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Sayin Hocalarim ÖzÜr
DalginliĞima Geldİ
Konuyu YanliŞ Yere AÇtim.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Ben kendi fikrimi söylüyorum. Excelin ağırlıklı olarak uygulamalı yönüyle uğraşılıyor. Genel olarak hepimiz çözüm sunuyoruz veya çözüm bekliyoruz. Kod dilinin veya formüllerinin teorik yönüyle çoğumuz pek ilgilenmiyoruz. Yani hangi kodun ne anlama geldiği tam olarak ilgilenilmiyor diyebilirim. Haluk beyin dediği gibi, "Kod anlatılmaz, yazılır." Onun için "Seviye Tespiti" gibi bir uygulamanın doğruluğunu sorgulamak gerekir, diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Sayin Seyİt Tİken Hocam;
Herhangİ Bİr Kursa BaŞlarken Sts Yapiliyor Ve İnsanlar Kendİnİn Ne Durumda OlduĞunu Bİlİyor. Kendİnİ Ona GÖre Hazirliyor, Çİzgİsİnİ Buna GÖre Çİzİyor. Ama Bİz Hep Azicik Oradan Azicik Buradan Derken Kafa KariŞikliĞi YaŞiyoruz. Tamam Belkİ Ben Azicik Sevİyemİ Bİlİyorum, Ama İlk Defa BaŞlayan Bİrİ Daha Önce Belkİ Bİr Yerlerden GÖrÜp; GÖz AŞİnaliĞi Edİnİp, Ben Bunu Bİlİyorum Deyİp Pas GeÇebİlİyor. Okul DedİĞİmde De Herkes En BaŞindan BaŞliyor Ve En Azindan Gİtmelerİ Gereken Çİzgİ AŞilaniyor. Kİmse 1. Sinifta Okurken 5. Sinifin Bİlgİlerİnİ Kavrayamaz. Ama Bİz Azicik 1. Sinif Azicik 3. Azicik Ta 5. Sinifin Bİlgİlerİnİ Almaya ÇaliŞiyoruz. Bu Sefer De Üst Bİlgİlerİ Temel , Temel Bİlgİlerİ Üst Sanan ArkadaŞlarimiz Çikabİlİr. Bunu Yapinca En Azindan Herkes Nerden BaŞlamasi GerektİĞİnİ Bİlİr Dİye DÜŞÜnÜyorum...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
Evet ArkadaŞlar YorumlŞarinizi Beklİyorum

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn mtongur,

Excel seviyenizi tespit etmenin en kolay yolu diğer üyelerden gelen sorulara elinizden geldiği kadar çözüm üretmeye çalışmaktır.

Bir süre sonra bakarsınız ki; "eskiden günde bir soruya çözüm buluyordum artık on soruya çözüm bulabiliyorum" ya da "eskiden basit sorulara cevap verirdim, artık en zor sorulara bile cevap verebiliyorum" demeye başlarsınız.

Kişisel fikrim yani. :)

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın mtongur,

Sayın mehmett bana göre olayı süper açıklamış. Zira benim ilk açtığım konulara bir göz atsanız, bugün cevabını gözü kapalı yazdığım kodlarla ilgilidir.

Evet bizlerde sizin bahsettiğiniz üzere bir çok kişi gibi "Ben exceli biliyorum" derdik. Ta ki bu siteye üye olana kadar. Bırakın cevap vermeye çalışmayı, sorulan soruları okuyunca bilgimizin yetersizliğini ve aslında tavanda değil, tabanda olduğumuzu çok acı bir şekilde gördük.

Kısacası kişinin konumunu/bilgisini tespit etmesi için önerdiğiniz seviye tespit ile ilgili bir çalışmanın yapılmasına ihtiyaç olduğunu sanmıyorum ve tavsiyede etmiyorum. Bunun yerine seviyenizi ölçmek için harcayacağınız zamanı, excel (veya faydalı herhangi bir şey) de başka bir bilgi öğrenmek için sarf etmek çok daha faydalı olur kanaatindeyim.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2013 Ingilizce
sevgılı mehmett kardesım haklı ama olayın bır de su yonu var... kendımı ornek verım mesela kendı capımda excel bılırım sordugum soruların bır coguna yardımcı olunuyor ustatlarım saolsun yardım edıyorlar ama acılan konulara cevap yazılmazssa yadımcı olunmazssa konuyu acan kısının de sorunu cozulmemıs olur (azımılı degılse :)) bu sekılde de baskalarına yardımcı olumak bıraz zorlasır zıra o konu hakkında onunda bılgısı yoktur...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 tr
sayın hocalarım
haklısınız ama bilip te zikzak çizmektense(yani o şekilde öğrenmektense)
hiç bilmeyip doğru birşekilde, doğru bir sıralamayla öğrenmeyi tercih ederim.
bu da benim fikrim
arkadaşlara yardımcı olmak içinde en kısa zamanda ilk testi ben göndereceğim