Sevk İrsaliyesi ve otomasyon

KoNFiCuS

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR - 64 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
08-03-2028
Merhaba Dostlar,

Ekte üzerinde uğraştığım excel dosyasını bulabilirsiniz.
Dosya %95 oranda istediğim şekilde çalışmaktadır. Hatta isteyen arkadaşlar kullanabilirler.

Sorum; Cari Kodlar sayfasında listeleyeceğim firmalara ( mesela 200 tane ) irsaliye sayfasına otomatik aktarımı. Yani şuanda Cari kod kısmına yazarak istediklerimi dökebiliyorum. Mesela sağda bir buton olsa ve ben buna bassam Cari kodlar sayfasındaki tüm değerleri otomatik olarak sırasıyla irsaliye sayfasına atması mümkün mü? Hatta bunu yazdıracağım için başlat ve sonraki gibi yada işle gibi tek butonla bu mümkün mü? mesela basınca 1 i işleyecek sonra basınca sırasıyla 2,3,4,...135 vs gidecek. Duraklamalı istememin sebebi bu irsaliyenin çıktısını almam gerekliliğidir.

Hatta ütopya yapıp bunları sayfa sayfa alt alta otomatik olarak çıkarsa ( bir sayfa 65536 çalışma dosyam 78 satır tutmakta. Bölersen 840 küsür a4 e denk gelen bir yapı sığar içerisine ben en fazla 200 tane yaparım ) .

Dip not : Ayrıca elimde jpg şeklinde bulunan bir irsaliye dosyasını worddeki arka plan gibi nasıl ekleyebilirim. Yani yazıların resmin üstünde durmasını istiyorumki tasarımı uygulayabileyim.

Yardımlarını için şimdiden teşekkür ederim.

İyi günler iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
microsoft office excel 2007 turkce
çok güzel bir uygulama yapmıssın ama kendime uyarlamaya calıstım da beceremedim yardımcı olurmusunuz..?=

Excel Vers. ve Dili
buraya yapılan kayıdı diğer sayfadaki giren kısmına nasıl aktarılabilir sizce.?

KoNFiCuS

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR - 64 Bit
08-03-2028
dosyanın en son güncel halini yollamamışım.

Ekte tüm istediklerimin bulunan hali vardır.

Cari kod arama, malzeme kodu bulma hepsi yapılmıştır.

@semihcelebi,

sorunuzu tam anlayamadım bu dosya üzerinden mi soruyorsunuz, yoksa bir örnek dosya ile sorabilir misiniz?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
öncelikle cevabınız ve yardımcı olma isteğiniz için tşk ederim...söyle izah edeyim..sizin hazırladınız sevk irsaliyesini fatura ile ilişkilendirilip deponun stoğunu tutabilmek.örnekte açıklamaya çalıştım kendim kafa yordum ama yeni oldugm için elimden bir şey gelmedi.şimdiden ilginize cok tşk ederim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel
02-11-2022
merhaba bu formul aradıgım formul mu değil mi bilemiyorum indirmek içinde ücretli üyelik almam gerekiyor nasıl görsel vs var mı?