sevkiyat programı (istek)

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar bir program yapmak istiyorum ama nasıl başlayacağımı bir türlü kestiremedim. 10 farklı firma olan bir ürün listeleme programı gibi olmasını istiyorum. solda büyük liste sağda büyük butonlar la firma isimleri olacak. 1 tane sipariş giriş ekranı. hangi firmanın botonuna basılırsa o firmanın siparişleri görülecek. ayrı bir tüm firmalar tuşu olacak. sipariş tamamlanığı zaman sipariş kapatma tuşu olacak. kapatılan sipariş tarih girilerek farklı bir sayfada görülecek.

yardım edebilir misiniz?

şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
ben küçük bir çalışma yaptım ama nasıl devam edeceğimi bulamıyorum.

ilk sipariş ekranında bütün siparişler görünsün istiyorum.

sipariş ekleme ekranından hangi firmayı seçersem, siparişler ekranında bulunan butonlardan hangisine basarsam o firmanın siparişleri görülebilmeli.

sipariş ekleme ekranında firma listbox un içeriğini göremiyorum. yeni bir sipariş eklersem liste o zaman görünüyor. ve firma listesinden tıkladığım firmayı siparişler kısmına eklemiyor.

son olarakta sipariş listesinden ürünün üretimi bitince çift tıklayıp farklı bir sayfada görebilirmiyim. çift tıklayınca bana kaç adet üretildiğini ve tarihi sorsun ve listeden siparişi kaldırsın.

çok şey istiyorum galiba...

kullanıcı adı:adm
şifre: adm

:D

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
konuyu hortalatacağım ama elinize sağlık :)