Sheet2, Sheet3, deki bilgileri Sheet1 e aktarma

Excel Vers. ve Dili
excel 2013
Selamlar.. EK te sunduğum excel tablosunda 2-3 gündür yapamadığım ve internette bununla alakalı çok yeri araştırdım yinede amacıma uygun bir sonuç bulamadım.. burda bulabileceğimi düşündüm..

Shee1 deki genel bir tablo listesi var..
ve sheet2 - sheet20 (yani 20 küsur tane çalışma sayfası var) o çalışma sayfalarında ki bilgileri ana çalışma sayfasına makro ile almaya başaramadım..

benim yapabildiğim dosyayı inidirnce de görüceksiniz..

=(yapıp çalışma sayfasına gidip almak istediğim veriyi tıklayım enterlamak) [makro bu işlemi yaptığım zamanda kaydetmekte] işlem bitince makro düzenliyicisinden benim yaptığım işlemi kodlara dökülmüş halini kopyalayarak istediğim yere kadar bilgileri aktarmasını yaptım..

ama her hücre için bunu yine tek tek yapmam gerekiyo..

acaba şöyle bir durum söz knusu olabilir mi?

ana sayfada bir buton olup, ben o butona bastığımda diğer bütün sheet'deki belgeleri.. ana sheet'e aktarabilirmi?

teşekkürler..,

umarım anlatabilmişimdir

Excel Vers. ve Dili
excel 2013
Ekteki dosyayı inceleyiniz...

selam hocam..

benim sorunuma çok güzel bir çözüm hazırlamışsın çok teşekkür ederim yanlız bir iki sorum olucak..

ben bu butona nasıl hükmedebilirim?
buton tam excel'in ortasında onu kenarıya bir yere taşımam lazım :\

işleyiş tarzını biraz bana anlatabilirmisin.
yani çok güzel yapmışsın ama mantığını bahsedersen bende biraz anlamak istiyorum..
teşekkürler..

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
Selam,,

Excel Menuden, Araçlar > Özelleştir > Araç Çubuklarından "Denetim Araç Kutusunu" işaretleyin.

yeni gelecek menude en solda "Tasarım Modu" olacak. Onu açma kapama düğmesi gibi düşünün.

Açıkken sözünü ettiğiniz "Düğme" yi mouse ile sağa sola sürükleyip bırakabilirsiniz. Çift tıkladığınızda ise o düğmeye ait kod yazılan VBA editörüne giriş yapmış olursunuz.

"Tasarım Modu" kapalı iken ise mevcut düğmeyi nereye sürüklediyseniz veya düğmeye hangi kodları yazdıysanız o şekliyle çalışmaya hazır hale gelmiş olur.

İyi Çalışmalar....

Excel Vers. ve Dili
excel 2013
Çok sağol hocam..
sormadan baya bi araştırdım ama bulamadım kendim de bulamadım en son çare sorayım dedim..

çok yardımcı oldunuz teşekkürler.

Ayhan Ercan

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365- Türkçe
Çok sağol hocam..
sormadan baya bi araştırdım ama bulamadım kendim de bulamadım en son çare sorayım dedim..

çok yardımcı oldunuz teşekkürler.
Rica ederim, İyi Çalışmalar...