Sheet2'den sheet1'e taramalı aktarma

Excel Vers. ve Dili
eng
Merhaba
Ekte göreceğiniz gibi Sheet2'deki mazleme verilerni iç kaynak yazan D sütununa tarayarak Sheet3'deki malzeme verilerini dış kaynak yazan E sütununa tarayarak yazmasını istiyorum tarama işlemi A sütunundaki malzeme numaraları ile yapılması gerekiyor.

Örnek sheet2 deki A sütunundaki 2000008 malzemesini görünce B deki sayıyı Sheet1 deki D78 e yapıştırsın.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
Merhaba
Ekte göreceğiniz gibi Sheet2'deki mazleme verilerni iç kaynak yazan D sütununa tarayarak Sheet3'deki malzeme verilerini dış kaynak yazan E sütununa tarayarak yazmasını istiyorum tarama işlemi A sütunundaki malzeme numaraları ile yapılması gerekiyor.

Örnek sheet2 deki A sütunundaki 2000008 malzemesini görünce B deki sayıyı Sheet1 deki D78 e yapıştırsın.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Sy khandor21 ekde demişsiniz ama ek yok:)

Excel Vers. ve Dili
eng
Pardon fark etmemisim.... Sarı olanların yanındaki satıra yazıılacak sadece. Sarı olan satır lar gruplandırma yapılarak toplam alınan satırlardır.

tahsinanarat

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2019 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-05-2028
Dosyanız ekte

düşeyara formülü ile istediğiniz yapılmıştır. verdiğiniz örnekte sarıya boyanmış olan a17 deki veriniz iç ve dış kaynakta bulunmadığından d ve e hücreleri boş kalmıştır.

Excel Vers. ve Dili
eng
eyw hocam eline sağlık formülden istediğim düzene göre yaparım artık ben
İi geceler