SHEET'leri bir sheette toplamak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
SELAM,

25 SHEET'ten oluşan bir çalışma kitabım var. Bu sheet'lerde değişik firmalara ait bilgiler yer almakta. Bu bilgilerle ilgili olarak yapmak istediklerim;
1- bu sheetlerdeki bilgileri tek bir sayfada sıralamak
2- toplanan bu sayfadaki Q sütunundaki vadesi dolan satırları kırmıza renge çevirmek.

Biliyorum, biraz fazla şeyler istiyorum ama yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla,

Bluesea

G

Guest

Misafir
Merhaba isteğinizi anladığım kadarı ile yanıtlamaya çalışacağım
1- Tek dosyada toplamak isteğiniz dosyaları tek tek kopyalayıp istediğiniz sayfaya istediğiniz alana kopyalayın.Böylece bütün sayfaları tek bir sayfaya kopyalamış olursun.
2- Olarak Q sutunundan vadesi gelen satırlar kırmızı olarak değişsin demişsiniz.Bunun için Q stununda tarih olduğunu varsayarak istediğiniz herhangi bir hücreye bu günün tarihini yazın ve Format menüsünden Condational Format seçeneğini seç ekrana gelen pencereden less than seçeneğini seç pencerenin sağ boşluğuna bugünün tarihi bulunan hücreyi gir.Ã?rnek $A$2 gibi sonra penceredeki format butonunu seçin ekrana gelen pencereden Patterns sayfasını seçerek renk seçin ve Ok tuşuna basın.Formatı diğer hücrelere kopyalamak için ise bu hücrenin sadece formatını istediğiniz bütün hücrelere uygulayın.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.Anladığım kadarı ile :hey:

İyi akşamlar
1.sorunuza cevap;
Bu kodu bir module ekleyip çalıştırırsanız kendıne yenı bır sayfa olusturup ne kadar sayfa varsa yenı sayfa da bırlestırıyor.
Kod:
Sub SayfaBirleştir()
Dim YeniSayfa As Worksheet
Dim SayfaSay
SayfaSay = Worksheets.Count
Set YeniSayfa = Worksheets.Add(After:=Worksheets(SayfaSay))
With YeniSayfa
For i = 1 To SayfaSay
Worksheets(i).UsedRange.Copy .Range("A" & IIf(i = 1, 1, .UsedRange.Rows.Count + 1))
Next
End With
End Sub

Derya' Alıntı:
İyi akşamlar
1.sorunuza cevap;
Bu kodu bir module ekleyip çalıştırırsanız kendıne yenı bır sayfa olusturup ne kadar sayfa varsa yenı sayfa da bırlestırıyor.
Kod:
Sub SayfaBirleştir()
Dim YeniSayfa As Worksheet
Dim SayfaSay
SayfaSay = Worksheets.Count
Set YeniSayfa = Worksheets.Add(After:=Worksheets(SayfaSay))
With YeniSayfa
For i = 1 To SayfaSay
Worksheets(i).UsedRange.Copy .Range("A" & IIf(i = 1, 1, .UsedRange.Rows.Count + 1))
Next
End With
End Sub

Güzel cevap, birde kopyala yapıştır olmasa

Slm,

Yeni üye oldum ve ilk mesajımı atıyorum. Bugün posta kutuma gelen bir mailde uyarı şu şekilde idi.

www.office.gen.tr/forum yani OfficeTurkiye forumundaki soru ve cevap aynen başka bir foruma aktarılmıştır. Neden bu kadar basitleşiyor insanlar anlayamadık doğrusu

Verilen linklere baktığımızda gerçekten bu esef verici olayı gördüm. Hadi soruyu sorana bir şey demiyoruz ama cevap veren acaip ayıp etmiş. Arkadaşım neden kendi yazdığın kodlarmış gibi davranıyorsun ki? En azından aldığın bilgiyi kaynak göstermek iyi bir insan olmanın ve art niyetli olmamanın göstergesi olabilirdi. Yazık sadece yazık diyorum. ayıplıyorum ve buraya sadece bunun için üye olmuştum. Bunun için bir daha girmeyeceğim karşılık gelmezse.

Metin Aktaş

G

Guest

Misafir
Arkadaşım istersen bir daha girmezsin bu senin en doğal hakkındır.Soru ve cevap hakkında bir bilgim yok ama sana bir sözüm var.Burada savunduğun sitede ben ilk girdiğimde diğer excel siteleri bölümüne link verdim diye benim hakkımda olur olmaz birsürü haksız suçlamalarla dolu yazılar yazıldı.Buda bir basitlik değilmi arkadaşımızın aynı soruya aynı cevap vermesi anormal bir şeyde değil ve bende benim maruz kaldığım haksızlıklara yanlızca yazık diyorum.Bence tarafsız bir gözle görmek istersen karşılıklı yazıları bir oku ve kim kimin hakkında art niyetli olduğunu görebileceğini düşünüyorum.Bu güne kadar burada gereksiz tartışmalara hic cevap yazmandım ama burasıda güzel bir ortam burda kimse başka birileri hakkında art niyetli olamaz.Bütün arkadaşlar ve sizin için de geçerlidir. :eek:

Metin Aktaş' Alıntı:
Hadi soruyu sorana bir şey demiyoruz ama cevap veren acaip ayıp etmiş. Arkadaşım neden kendi yazdığın kodlarmış gibi davranıyorsun ki? En azından aldığın bilgiyi kaynak göstermek iyi bir insan olmanın ve art niyetli olmamanın göstergesi olabilirdi. Yazık sadece yazık diyorum.
Türker' Alıntı:
...Burada savunduğun sitede...
Merhaba.

Sayın Türker,

Ben yukarıda savunulan konunun başka bir site, ya da eleştirilen konunun sizin şahsınızla bir ilgisini göremedim.

Burada tartışılan bir "etik" değerdir ve de eleştirilen bu mesajın (cevabın) yazarıdır. Sizin mesajınız konunun özüyle ilgili değildir, bu forumun yöneticisi olarak size düşen olayı soğukkanlılıkla incelemek ve bu ayıbı ortadan kaldıracak davranışları yapmaktır. Siz olayı siteler boyutuna çekmişsiniz ki yukarıdaki olayda site isimlerini de çıkarsanız, silseniz ortada halen etik açıdan yanlış bir uygulama mevcut olacaktır.

Lütfen soğukkanlılıkla ve objektif bir biçimde durumu yeniden gözden geçiriniz...

Burada savunulan olay budur. Site değil
aynen kopyalan mesaj ve kodun refarens'ının verilmemesi.
Benimde itiraz ettiğim şey budur, ve Ayrı etende bu mesajı diğer forumda gönderen arkadaşımız özel mesajında bana teşekürlerini sunmuştur, onun hakkını savunduğum için.
Buradaki amaç kimsenin hakkını savunmak değil, sadece Bilginin doğru ve ahlaklı şekilde paylaşılmasıdır

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
badmin' Alıntı:
Lütfen soğukkanlılıkla ve objektif bir biçimde durumu yeniden gözden geçiriniz...
Olay "siteler" boyutuna ister istemez taşınıyor, bu bence de hoş değil ama maalesef öyle oluyor.

Diğer taraftan; bu sitenin yöneticileri de kendi görüşlerini ortaya koymuş durumdalar. Bana kalırsa bunu da ne siz ne ben ne de başkası değiştiremez, daha doğrusu değiştirmeye de çalışmamalı.

Tıpkı "öbür" sitenin sayın yönetcisinin "monokrasi" tarzı yönetimi gibi bir şey yani....

Aslında konu gereksiz yere uzuyor..... Ortada hatalı bir davranış varsa, gerekli uyarı bir kişi tarafından yapılmış. Buraya kadar her şey güzel. Sonrası...... sonrası ise konunun gereksiz yere uzaması.... taaa "öbür" site kavramlarına kadar. Bunlara hiç gerek yok. Hatta benim bu mesajıma bile gerek yok belki..... :D

Raider' Alıntı:
Tıpkı "öbür" sitenin sayın yönetcisinin "monokrasi" tarzı yönetimi gibi bir şey yani....

Bu söze kesinlikle katılmıyorum.
O sitede Adı geçen kişi Başbakan statütünde ve Kabineyide'de Bakanlar oluşturmaktadır,(moderatorler)
Bazı Muhalifler İhraç edilmiştir. Tabi bu Muhalifler siteye zararlı olmaya başladıklarından dolayı ihraç edilmiştir, benim kanaatimce...

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
warez' Alıntı:
............
Bazı Muhalifler İhraç edilmiştir. Tabi bu Muhalifler siteye zararlı olmaya başladıklarından dolayı ihraç edilmiştir, benim kanaatimce...
Tuncay bey;

Bu konuda çok doluyum ama konuşmak istemiyorum.

Bahsettiğiniz "muhalif" lerden biri de benim zira ben de oradan ihraç edildim. Ama orada siteye ne zarar verdiğimi de hala bilmiyorum........ (bir-kaç "balık-rakı" geyik muhabbeti ve oraya üyeyken bu siteye yazdığım bir kaç cevap haricinde).

İsterseniz bu gereksiz tartışmayı burada hep beraber sonlandıralım....

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 İng.
Arkadaşlar etik olmayan durumu ben anlayamadım

BLUESEA arkadaşımız bir soru sormuş ve Derya arkadaşımızda cevap vermiş. Derya arkadaşımız zamanında Office.gen tr den öğrendiği bir bilgiyi burada paylaşmış bundan güzelde bir şey olamaz ve bunun kadarda normal bir şey yok.Derya arkadaşımız kodun altına kendi imzasınıda koymamıştır. Herkes bir şeyleri birilerinde öğreniyor ve öğrendiği şeyinde her zaman altına "alıntıdır adres şurası" diyemez bu olayı büyültmenin hiç bir anlamı yok.

Bunu HERKES gibi bende söylüyorum (Derya arkadaşımızda bu düşünceyle cevap vermiştir zaten)
"Bilgi paylaştıkça büyüktür"

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Arkadaşlar herkes stresini attıysa :hihoho: konuyu kapatıyorum.
Kaldı ki yazılanların sorulan soru ile de alakası kalmadı.

Sayın @Derya konu hakkında cevap yazmak isterseniz (ki hakkınızdır), lütfen özel mesaj ile bilgi verin, konuyu sizin cevabınız için açarım.

[/b]Bu olay niye bu kadar büyüdü anlamadım.Tamam kodları zamanında arkadasım vasıtasıyla diğer siteden aldım kendime uyarladım kullandım.Dün baktım sitede başka bir arkadaşımızın aynı konuda yardıma ihtiyacı var,yardımcı olmak için kodları gonderdim.
1)"Bilgi paylaştıkça artar" diye düşünen arkadaşlar madem bilgi paylaştıkça artar niçin bu kadar rahatsız oldunuz?
2)Ben hiçbir şekilde bu kod benim demedim.sadece cevabı yazdım.
"Alıntıdır" yazma gereğini duymadım keşke yazsaydım.
3)Bu iki site arasında ki düşmanlığa da bir anlam veremedim daha doğrusu diğer sitenin bu siteye düşmanlığına...

Teşekkürler Hüseyin bey.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Konu kapanmıştır.
Lütfen bu konu ile ilgili başka başlık ta açmayın.
Uyarı yapılmıştır. Cevap verilmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...