Şifreleme

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Þifreleme

Selam arkadaşlar,

Ekte gönderdiğim dosyada bazı değişiklikler yapmak istiyorum fakat başarılı olamadım.

Yapmak istediğim işlem kısacası şöyle;

ANA_MENÜ üzerinde bulunan togglebutton tuşuna ilk kez tıkladığımda belirlediğim sayfaları belirlediğim şifre ile korumaya alacak ve gizleyecek.Ayrıca şifre doğru ise togglebuttun.caption değeri "Sayfalar Þifrelendi" olacak.Hatta rengide kırmızı falan olabilir.Eğer kullanıcı şifreyi doğru girmezse togglebutton.caption değeri eski şekliyle kalacak. (Bu arada togglebuttonun ilk caption değeri "Sayfa Koruma İşlemi" olacak)

ANA_MENÜ üzerinde bulunan togglebutton tuşuna ikinci kez tıkladığımda belirlediğim sayfaları belirlediğim şifre ile korumasını kaldıracak ve görünür hale getirecek.Ayrıca şifre doğru ise togglebuttun.caption değeri "Sayfa Þifreleri Kaldırıldı" olacak.Hatta rengide mavi falan olabilir.Eğer kullanıcı şifreyi doğru girmezse togglebuttun.caption değeri eski şekliyle kalacak.

Kullanıcı şifreyi doğru girip dosyayı bu haliyle kaydedip çıktıktan sonra tekrar açtığında ise togglebutton değeri kaydedip çıkarken neyse o değer olacak.

Excel Vers. ve Dili
Office 2013 Türkçe
Merhaba,
Sizin izlediğiniz yoldan biraz farklı oldu ama hoşunuza gideceğini ümit ediyorum.ekteki dosyayı bir inceleyin.İşinizi görecektir.

Kopyalamaya karşı koruma

Selam arkadaşlar Kapalı yada açık olan excel dosyamı kopyalamaya karsı korumak mümkünmü. yada kopyalama yapıldığında Yapılan kopyada veri sayfasındaki A1 hücresine "kopya" yazdırmak mümkünmü