Sigorta Acentesi İçin Program Gerekli

Excel Vers. ve Dili
office 2007, windows xp
:yardim: arkadaşlar sigorta acentesi için access le birşeyler yapmak istiyorum ve access 2007 yükledim bilgisayara ama hiç kullanmayı bilmiyorum elinde sigorta acentesi için işe yarar program varsa bana gönderene şimdiden cok teşekkür ederim.. :yardim:

Excel Vers. ve Dili
office 2007, windows xp
kimse yardımcı olmuyacakmı cok ihtiyacım var acil

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
tam olarak ne yapmaya calıstıgınızı anlatsanız ınanın bana daha cok yardım alırsınız...

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
başlangıç için access 2007 zor bir seçim...

Excel Vers. ve Dili
office 2007, windows xp
arkadaşlar benim için illaki kendi yapdıgım birşey lazım degil elinizde sigorta acentesi için yapılmış var sa onlarda işime yarar bu işe yeni girdim programlar cok pahallı müşteri bilgilerimi excel de tutuyorum bunu daha profosyenel accessle yapmak istiyorum

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
arkadaşlar benim için illaki kendi yapdıgım birşey lazım degil elinizde sigorta acentesi için yapılmış var sa onlarda işime yarar bu işe yeni girdim programlar cok pahallı müşteri bilgilerimi excel de tutuyorum bunu daha profosyenel accessle yapmak istiyorum
Accessde değil ama bu örneği inceleyin işinize yarayabilir..

Bu Programı Sayın Levent dostumun kod bilgisine başvurarak bir arkadaşıma hazırladım.Sitemizde buna ait örnek var fakat bu yönü ile değişik bir uygulama olacağını düşündüm.

Programın Amacı: Yaptırdığı sigorta poliçelerinin süresi dolmasına yakın Sigortalıya bildirmek ve Kesilen Sigorta poliçelerin kaydını hazırlar.Müşteri Sigortasının ne zaman biteceğini sorduğunda sadece TC Kimlik nosunu vermesi yeterlidir.

Programın Özellikleri:
| Sigorta Poliçelerini Tüm branşlarda işleyebiliyorsunuz
| Kaydedilen müşteriyi TC Kimlik nosu ile kaydedip TC Kimlik nosu ile çağırıp değişiklikleri kaydediyorsunuz.
| Sigorta Poliçesinin bitimine örnek 15 (Daha farklı gün olabilir) gün kalanları listeliyor ve matbu kağıda dökerek tebliğ için hazırlıyor.
| Yedekleme kısmı açılmış olup D'de bir klasör açarak yedek alıyor.
| Sabitler kısmına şirket ve sigorta bilgileri açılabilir.
| Tebliğin Sigorta logosu üst bilgiler kısmından değiştirebilirsiniz.
| Makroları etkinleştirmediği zaman program çalışmıyor.Bu nedenle kullanıcı programı kendine uyarladığında makrolar kısmına mutlaka şifrelemesi gerekmektedir.
| 12345678888 TC Kimlik nosu ile sorgulama örnek

Önemli:Önce programı test edin.Daha sonra kendinize uyarlamak için Exceli açarken Makroları Devre Dışı bırakın ve Alt+F11 ile aşağıdaki kodları (*)
comment block (yani kodların başına tek tırnak koyun) ediniz.Ve kaydedip çıkın.
Daha sonra tekrar açın bu sefer makroları etkinleştirin ve değişiklikleri yapın.İşlem sonunda aşağıdaki kodları uncomment block edin.
Kaydedip kullanın..

Programda benim göremediğim hatalar olacaktır.Lütfen bunları kendiniz düzenleyin.Versiyon yenilemesi yapılmayacaktır.Sabitler Güncelleme kısmında küçük bir hata var.Vakit bulursam düzenliyeceğim.

(*)Kodlar Modül2'de bulunuyor.
Kod:
Sub Auto_Open()
Application.Visible = False
ana_menu.Show
End Sub
Sub Auot_Close()
Application.Visible = True
End Sub

Link;

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=27776&highlight=sigorta

Excel Vers. ve Dili
office 2007, windows xp
taruz verdigin dosya işime yaramadı elinizde başka örnek varmı ....

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
taruz verdigin dosya işime yaramadı elinizde başka örnek varmı ....
Peki..;

Bir poliçe programında neler istiyorsunuz? Ben mesleğinizin ayrıntılarını bilmiyorum.

Maddeler halinde istediklerinizi -sorgulamalar dahil- yazın yada kullandığınız excel dosyasını ekleyin accessde bir program hazırlayalım...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Yanlışlıkla aynı yanıtı iki defa göndermişim düzeltiyorum...

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
office 2007, windows xp
dostum ben ilk olarak müşteri kaydı bölümü istiyorum
yani
müşteri no:
adı:
soyadı:
telefon numarası:
mail adresi:
adresi:
tc no:
şirketler için vergi no:
bu bölüme baglı olarak

yeni poliçe kayıt :
bölümü yani diger bölümde kaydettigim müşteriyi burda isim yada müş. no sundan bulup o kişi adına kayıt
bu bölümde

müş. no:
poliçe no:
poliçe türü: (dask,kasko,trafik,işyeri,yük sigortası,tarım,vb)
başlangıç tarihi:
bitiş tarihi:
fiyat:
ödeme şekli :(taksit,peşin) 'taksitli ödemede başka bi ekran a baglantıyla toplam fiyat: taksit sayısı: ödeme miktarı: ödeme günü:'
son olarak başka bir ekranda müşteri adı ve nosuyla rapor almak istiyorum .

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Tamam

Size yardım edeceğim...
Özgün birşey yapar bir-iki günde koyarım. Aklınıza gelecek birşey olursa yazarsınız..

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
kullanım kolaylığı açısından...
2007 yi tanımadan böyle bir yorum getirmeyin lütfen, uzun süredir kullanıyorum ve sadece diğer versiyonlara göre kolaylık olarak diyebileceğimiz birçok özelliği var. İnsanları yanıltıp yeni bişeylerden uzaklaştırmanın manası yok...

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
2007 yi tanımadan böyle bir yorum getirmeyin lütfen, uzun süredir kullanıyorum ve sadece diğer versiyonlara göre kolaylık olarak diyebileceğimiz birçok özelliği var. İnsanları yanıltıp yeni bişeylerden uzaklaştırmanın manası yok...
kimseyi bir şeyden uzaklaştırdığım yok. herkes ne yapmak istediğinde özgürdü. burda da kişler kendi düşüncelerine yazar....
2007 nin tamam bir çok yararlı tarafı olabilir. lakin yeni başlamak için ilk kullananlar çok karışık gelecektir...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
yani yeni kullanıcı olarak 2007 yi hiç sevmedim kaikai nin dediği gibi karışık geldi haksızda sayılmaz

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
yani yeni kullanıcı olarak 2007 yi hiç sevmedim kaikai nin dediği gibi karışık geldi haksızda sayılmaz
Haklısınız Microsoft 4 yıl boyunca nasıl daha karışık ve kullanışsız yaparız diye düşünmüş..
Başlangıçta evet, alışkanlıklardan dolayı insanı zorluyor ama neden sabırlı olup incelemiyorsunuz ya da en güzeli bu mantıkla gidersek Access in ilk versiyonlarına dönelim..

Excel Vers. ve Dili
xp türkçe
Haklısınız Microsoft 4 yıl boyunca nasıl daha karışık ve kullanışsız yaparız diye düşünmüş..
Başlangıçta evet, alışkanlıklardan dolayı insanı zorluyor ama neden sabırlı olup incelemiyorsunuz ya da en güzeli bu mantıkla gidersek Access in ilk versiyonlarına dönelim..
öncelikle bunu kendimede cevap olarak algılıyorum..
ve alay edercesine bir tavır içinde olmanız çok yanlış..
ikincisi evet alışkanlıklardan dolayı zor ve eğer işimiz acilsede anlamsız....

Excel Vers. ve Dili
office 2007, windows xp
taruz arkadaş ım program ne durumda sabırsızlıkla bekliyorum ...