Sıkıştır Onar Hakkında

Excel Vers. ve Dili
xp
Arkadaşlar mesela programdan çıkarken programın kendisinin otomatik sıkıştırıp onardıkdan sonra çıkmasını istiyorum.bu mümkünmüdür. ayrıca birde form sayfası üzerindeyken kayıt giriş sayfasına tıkladığımda kayıt giriş sayfasının komple ekranı kaplayarak görünmesini istiyorum. ama her bilgisayarda tam görünmesi gerekir.çünkü programı başka bir bilgisayarda açtığımızda ekran sağa sola kaymasın hep tam görünmesini sağlayabilirmiyiz.

Excel Vers. ve Dili
xp
arkadaşlar konu ile ilgili yardımcı olacak kimse yokmu

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın SIDDIK,

İlgili forma şu kodları ekleyin:

Kod:
Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
DoCmd.Maximize
End Sub
Çıkarken birleştirip onarmak için ise:

Araçlar - Seçenekler penceresinden Genel sekmesini seçiyorsunuz, Kapatırken Düzenle yi okeyliyorsunuz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 (Eng. )
Arkadaşlar mesela programdan çıkarken programın kendisinin otomatik sıkıştırıp onardıkdan sonra çıkmasını istiyorum.bu mümkünmüdür. ayrıca birde form sayfası üzerindeyken kayıt giriş sayfasına tıkladığımda kayıt giriş sayfasının komple ekranı kaplayarak görünmesini istiyorum. ama her bilgisayarda tam görünmesi gerekir.çünkü programı başka bir bilgisayarda açtığımızda ekran sağa sola kaymasın hep tam görünmesini sağlayabilirmiyiz.
stop butonuna aşağıdaki kodu yazarsanız.
sıkıştırıp onardıktan sonra programdan çıkar.

(Access'iniz ingilizceyse bunu kullanın değilse tırnak içlerine türkçe menüdeki karşılıklarını yazın.)

CommandBars("Menu Bar"). _
Controls("Tools"). _
Controls("Database utilities"). _
Controls("Compact and repair database..."). _
accDoDefaultAction
DoCmd.Quit

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın MURATT,

Uygulamadan çıkarken dediklerinizi yapmaya gerek yok.

Accessin kendisinde seçilişrse bu özelliğe sahip. Çözümü önceki mesajımda yazmıştım.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 (Eng. )
Haklısınız mesajınızı görmeden yazmışım.
İyi çalışmalar...