Sil - boşluk bırak makrosu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Arkadaşlar Merhaba;

Bu aralar du düzeltmelerle cok karşılaşıyorum. Makro yazmayı beceremedim ben. Umarım yardımcı olursunuz. Şimdi pdf den word aktarım yaparak hazırladığım dosyada yazılar sol tarafa yığılıyor. HEr satırın başında bir kere backspace sonra bir kere space yaparak düzeltiliyorum. Bunu tüm satır başlarında yaparak beni bu angarya işten kurtaracak bir özellik veya makro varmı? Yardımcı olurmusunuz? örnek dosya ektedir...

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Bu sorunu hala çözemedim yok mu bana bi tavsiyede bulunacak sayın arkadaşlar... her dosyada 20 sayfa böle yapıyorum
:(

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın oğuzka,

Bu yazıda paragraflar da olmalı. O noktayı nasıl aşmayı düşünüyorsunuz.

Bul değiştir menüsünü açın, Aranan metin kutusuna gelin Tüm seçenekleri tıklayın özelden Paragraf İşaretini tıklayın. Yeni değer kutusuna gelin space bara bir kere basın ve tümünü değiştiri seçin.

Pdf i word yapmak için abyy fine reader ı denediniz mi?

İyi çalışmalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Aşağıdaki kodu denermisiniz. Word makrolarını çok iyi bilmiyorum. Hataya sebep olmamak için lütfen belgenizi yedekleyip deneyin.

Kod:
Option Explicit

Sub BACKSPACE_BOŞLUK_VER()
    Dim X As Long
    Selection.HomeKey Unit:=wdStory
    For X = 1 To ActiveDocument.Paragraphs.Count
    Selection.HomeKey Unit:=wdLine
    Selection.TypeBackspace
    Selection.TypeText Text:=" "
    Selection.MoveDown Unit:=wdLine, Count:=1
    Next
End Sub

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007
Sayın uzmanlarım çok teşekkür ederim. Modalı uzmanımın çözümü gayet iyi. PAragraf düzenlemelerini yaparım orası kolay sanırım. :) Sayın Korhan Aydın sizin çözümünüz içinde çok teşşekkür ederim.. Saygılar....