Silinme alanında silindi olmayanları listelemek.

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Win7 Home Basic TR 64 Bit

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba aşağıdaki sql cümlesinde Silinme alanında silindi olmayanları listelemek istiyorum ama listelemiyor.Acaba nerede yanlış yapıyorum.Kodum aşağıdadır.
Not Silinme alanında hiç veri yoktur.Boştur o alan.
Teşekkür ederim.
Kod:
silindi = "Silindi"
sql = New OleDbCommand("Select * from [Sayfa1$] where Silinme <> '" & silindi & "'", conn)

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Arkadaşlar Boş bırakmayıp alana veri girdiğim zaman durum düzeldi.Şimdi gösteriyor.Ama niye öyle göstermedi onuda anlmaış değilim.:)

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba Evren Bey..

Kayıt girseniz dahi boş kayıtları atlayacaktır.. where şartında iki ayrı kriter kullanarak daha doğru veriyi alabilirsiniz..

where silinme is null or silinme<>"silindi"

gibi..

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Merhaba Evren Bey..

Kayıt girseniz dahi boş kayıtları atlayacaktır.. where şartında iki ayrı kriter kullanarak daha doğru veriyi alabilirsiniz..

where silinme is null or silinme<>"silindi"

gibi..
Sayın Taarruz Teşekkür ederim.
Oldu.
Not.Sadece Where Silinme is null komutuda çalıştırdı.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Rica ederim Evren Bey..

Not.Sadece Where Silinme is null komutuda çalıştırdı.
Bu sadece silinme alanı boş olan kayıtları verir.. Diğer şartı eklerseniz hem boş olan hem de dolu olup içinde silindi yazmayanları verir.. İlk mesajınızdan onu anladım çünkü.. Yanıltmak istemem..

Orion1

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili

Ofis-2010-TR 32 Bit
Rica ederim Evren Bey..

Bu sadece silinme alanı boş olan kayıtları verir.. Diğer şartı eklerseniz hem boş olan hem de dolu olup içinde silindi yazmayanları verir.. İlk mesajınızdan onu anladım çünkü.. Yanıltmak istemem..
Evet doğru söylüyorsunuz.Ben excele kayıt yaparken o alana aslında veri girmiyorum.Yalnız sil butonuna basınca Silindi yazdırıyorum.Onun için şimdilik oluyordu.Ama ben soruyu siizn anladığınız manada sorduğum için sizin Soruma verdiğiniz cevap doğrudur.Tekrar teşekkür ederim.İyi bayramlar dilerim.:)