Soru Silme Engelleme

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Toogle Butonunu kaldırdım çok gıcık bişeymiş
Merhaba Zafer Bey,
Bu gıcıklık biraz işlemlere yabancı olmaktan kaynaklanıyor sanırım. Vbaya alıştıkça yapacağınız projelerde kullanacağınız nesneler ve kodlar zihninizde daha çabuk netleşecek, ihtiyacınız olan nesne veya kodu kolaylıkla projenize uygulayabileceksiniz. İnanın bana o zaman Toggle Buton bile çok sevimli gelecek.
Hallettiğinizi söylediğiniz için dosyanıza bakmadım, sadece kodlarınıza göz attım. Sizin içinize sinmiş olması önemli, nihayetinde en iyi proje kendi yaptığın projedir. Bunun dışında da yardımcı olmamızı istediğiniz bir şey olursa elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.
İyi çalışmalar diliyorum...

Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2021 32bit
Merhaba Zafer Bey,
Bu gıcıklık biraz işlemlere yabancı olmaktan kaynaklanıyor sanırım. Vbaya alıştıkça yapacağınız projelerde kullanacağınız nesneler ve kodlar zihninizde daha çabuk netleşecek, ihtiyacınız olan nesne veya kodu kolaylıkla projenize uygulayabileceksiniz. İnanın bana o zaman Toggle Buton bile çok sevimli gelecek.
Hallettiğinizi söylediğiniz için dosyanıza bakmadım, sadece kodlarınıza göz attım. Sizin içinize sinmiş olması önemli, nihayetinde en iyi proje kendi yaptığın projedir. Bunun dışında da yardımcı olmamızı istediğiniz bir şey olursa elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.
İyi çalışmalar diliyorum...
Merhaba Ömer hocam.
Aslında vba da bayağı bir iyiyimdir diyebilirim aslında fakat bilmediğim olaylarda mantık yürütmekte zorlanıyorum bazen.Aslında bu konuyu açmamdaki maksat onkeyi parametreli sublarda kullanmaktı.Önceki mesajlarımdan birinde çözümü bulmuştum :)
Ama en iyisi sizin son verdiğiniz kodlarla daha iyi sonuç oldu.
Tooglebutonda bazen kod tersmi çalışıyor yoksa garipmi çalışıyor kafam karıştığı için vazgeçtim :)
Bazen şeytan diyor tekrar Vb.net e geç :)
Vb.nettede bir türlü veritabana karar veremedim :)Excelde Allahtan vertabanı olayı bari yok :)

Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2021 32bit
Ömer hocam aslında bir soru soabilirim size müsadenizle mobilden yazacağım kod belki yanlış olabilir mantık olurmu olmazmı onu sorayım.

Yani kodların en üstüne
const arr = array(1,2,3)
Burda hata verir sanırım önceki denemelerimde farketmiştim.Bu array olayını const ile nasıl kullanacağız.
Ve mesela
const syf as worksheet
Burdada sanırım hata oluyordu.
Her iki const kullanımını nasıl yaparız.
Dediğim gibi kodları ezbere yazfığım için yanlış yazmış olabilirim.

Saygılar.

ÖmerBey

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
Aslında vba da bayağı bir iyiyimdir diyebilirim
Estağfurullah, iyi olmadığınızı söylemedim. Sadece biraz yabancılık (alışmamışlık) hissetmiştim.
Excel konusundaki fikrinize katılıyorum. Bence kullanım ve yeniden düzenleme olarak çok daha pratik.

Diğer sorunuz için de bildiğim kadarıyla array olayı sadece prosedür içerisinde kullanılıyor. Tanımlamayı dışarıda yapıp değeri kod bloğu içerinde verdirebilirsiniz. Ya da string değeri tanımlatıp daha sonra diziye atayabilirsiniz. Başka bir yolu varsa da benim bilgim bu kadar, daha geniş bilgiye sahip arkadaşlar yardımcı olabilirler.
PHP:
Public Const metin As String = "1,2,3,4,5"
Sub kod()
arr = Split(metin, ",")
End Sub

Excel Vers. ve Dili
TÜRKCE Excel 2021 32bit
Estağfurullah, iyi olmadığınızı söylemedim. Sadece biraz yabancılık (alışmamışlık) hissetmiştim.
Excel konusundaki fikrinize katılıyorum. Bence kullanım ve yeniden düzenleme olarak çok daha pratik.

Diğer sorunuz için de bildiğim kadarıyla array olayı sadece prosedür içerisinde kullanılıyor. Tanımlamayı dışarıda yapıp değeri kod bloğu içerinde verdirebilirsiniz. Ya da string değeri tanımlatıp daha sonra diziye atayabilirsiniz. Başka bir yolu varsa da benim bilgim bu kadar, daha geniş bilgiye sahip arkadaşlar yardımcı olabilirler.
PHP:
Public Const metin As String = "1,2,3,4,5"
Sub kod()
arr = Split(metin, ",")
End Sub
Bu şekilde split olayı aklıma gelmemişti.

Tekrar sağolun.Diğer as worksheet olayı çok önemli değil.Sadece merak etmiş ve araştırmıştım ve haliyle genelde hep yabancı dil forumları çıkınca arama sonucunda anlayamamıştım.Daha doğrusu böyle tanımlama olamayacağını anlamıştım const ile.
Hayırlı geceler.