Çözüldü Şimdi değerinden Geçmiş günlerin değerlerini alma

akcygt11

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2021 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
27-10-2024
Merhaba Günlük Verileri Tuttuğum bir tablom var ve günlük,aylık ve yıllık satış rakamlarını şu şekilde çekiyorum
=ÇOKEĞERSAY(LOG!$A:$A;">=" &BUGÜN();LOG!$G:$G;"SATIŞ")
=ÇOKEĞERSAY(LOG!$A:$A;">="&SERİAY(BUGÜN();-1)+1;LOG!$A:$A;"<="&SERİAY(BUGÜN();0);LOG!$G:$G;"SATIŞ")
=ÇOKEĞERSAY(LOG!$A:$A;">="&TARİH(YIL(BUGÜN());1;1);LOG!$A:$A;"<="&TARİH(YIL(BUGÜN());12;31);LOG!$G:$G;"SATIŞ")

Fakat şimdi Dün, Geçen Ay ve Geçen Yıl İçin Bunları göstermem gerekli fakat yapamadım Tabloyu Çektiğim Kanalda Veriler Userformdan Now bilgisi ile yükleniyor Örneğin ( 22.11.2023 09:31:24) Şeklinde

Şimdiden yardımcı olanlara teşekkür ederim

DoğanD

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR
05-10-2028
Merhaba,

Aşağıdaki gibi dener misiniz? Örnek dosya olmadığı için test edemedim ama işinize yarayacaktır diye düşünüyorum.

Dün =ÇOKEĞERSAY(LOG!$A:$A;">=" &Aşağıyuvarla(BUGÜN();0)-1;LOG!$A:$A;"<" &aşağıyuvarla(bugün());LOG!$G:$G;"SATIŞ")
Geçen Ay =ÇOKEĞERSAY(LOG!$A:$A;">="&(SERİAY(BUGÜN();-2)+1);LOG!$A:$A;"<="&(SERİAY(BUGÜN();-1));LOG!$G:$G;"SATIŞ")
Geçen Yıl =ÇOKEĞERSAY(LOG!$A:$A;">="&TARİH(YIL(BUGÜN())-1;1;1);LOG!$A:$A;"<="&TARİH(YIL(BUGÜN())-1;12;31);LOG!$G:$G;"SATIŞ")

akcygt11

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2021 - Türkçe
27-10-2024
Merhaba,

Aşağıdaki gibi dener misiniz? Örnek dosya olmadığı için test edemedim ama işinize yarayacaktır diye düşünüyorum.

Dün =ÇOKEĞERSAY(LOG!$A:$A;">=" &Aşağıyuvarla(BUGÜN();0)-1;LOG!$A:$A;"<" &aşağıyuvarla(bugün());LOG!$G:$G;"SATIŞ")
Geçen Ay =ÇOKEĞERSAY(LOG!$A:$A;">="&(SERİAY(BUGÜN();-2)+1);LOG!$A:$A;"<="&(SERİAY(BUGÜN();-1));LOG!$G:$G;"SATIŞ")
Geçen Yıl =ÇOKEĞERSAY(LOG!$A:$A;">="&TARİH(YIL(BUGÜN())-1;1;1);LOG!$A:$A;"<="&TARİH(YIL(BUGÜN())-1;12;31);LOG!$G:$G;"SATIŞ")
Teşekkür Ederim Dün İçin Ufak Bir Düzenleme Yapmam Gerekti Başka İhtiyacı olabilecekler için şu şekilde düzenleme yapıldığında çalışıyor ay ve yıl formülleri doğru çalışıyor teşekkür ederim.
Dün İçin Düzenlenmiş formül
=ÇOKEĞERSAY(LOG!$A:$A;">="&AŞAĞIYUVARLA(BUGÜN()-1;0);LOG!$A:$A;"<"&AŞAĞIYUVARLA(BUGÜN();0);LOG!$G:$G;"SATIŞ")