Simge Durumu

Excel Vers. ve Dili
2003
Arkadaşlar Merhaba,

Bir arkadaşımızın örneğinde böyle bir özellik görmüştüm ama örneği bulamıyorum

access kendini tanımlanan bir simgeyle sağ alt köşedeki saatin yanına gönderiyor ve tıklıyın ca açılıyordu buna benzer örek yada vb kodları olan varsa yardımlarını bekliyorum...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Aşağıya bir örnek ekliyorum..

"modDA_SysTray" isimli moduldeki aşağıdaki satırda icon yolunu belirterek istediğiniz icon ile tray da yer almasını sağlayabilirsiniz..

Kod:
'Path to msaccess.exe for default icon, you may need to modify this - SG
Private Const conDefaultIconPath = "C:\Program Files\xxxxxxxx.ico"

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn beab05,

Çok teşekkür ederim,

tray gönderdiğimiz icon üzerinde sağ tuş menu çıkarta bilirmiyiz ?

Excel Vers. ve Dili
office xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-09-2021
Peki sayın beab05 bunu taskbar için yapmak mümkün mü acaba hepimizin access penceresi için kullandığı gizle minimize et gibi bir kod var ancak bu kodda access penceresini gizleyince taskbardan kayboluyor minimize edincede taskbarda access penceresi duruyor ancak tab tuşuyla diğer programlar arasında geçiş yaparken bazen açılıyor yada sağtuş ekranı kapla deyince access penceresi yine açılıyor epeydir araştırıyorum bu sorunun çözümünü bulamadım saygılar

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Peki sayın beab05 bunu taskbar için yapmak mümkün mü acaba hepimizin access penceresi için kullandığı gizle minimize et gibi bir kod var ancak bu kodda access penceresini gizleyince taskbardan kayboluyor minimize edincede taskbarda access penceresi duruyor ancak tab tuşuyla diğer programlar arasında geçiş yaparken bazen açılıyor yada sağtuş ekranı kapla deyince access penceresi yine açılıyor epeydir araştırıyorum bu sorunun çözümünü bulamadım saygılar
Zaten "Taskbar" a gidiyor.. Ben mi anlayamadım sizi??

Excel Vers. ve Dili
office xp
13-09-2021
demek istediğim access penceresi normal şekilde açıldığında taskbarda zaten yer alıyor ancak access penceresini gizlediğimizde sizin gönerdiğiniz öreneğin açılışında da ayni durum var örneği açtığımızda taskbardan access penceresi kayboluyor e zaten adı üstünde gizlemek sonuçta kaybolması lazım ama access penceresini gizlemiş olsak bile taskbarda bir icon ve o an açık olan programın ismiyle yer alması mümkün değilmi acaba ilgilendiğiniz için teşekkürler

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Kusura bakmayın ama ben anlamadım yine.. "Access normal açıldığında tasbarda zaten yer alıyor" demişsiniz.. Nasıl yani??

Excel Vers. ve Dili
office xp
13-09-2021
Sayın beab05 resimle anlatmaya çalıştım

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
;) Porche güzelmiş

"frm_test" formundaki "cmdStartDemo_Click()" olayındaki "fSetAccessWindow " değerini 2 yapın.. Uygulama penceresi altta yer alacaktır...

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn kocivan ben eklediğiniz programda böyle bir özellik göremedim ?