Sınav Programındaki komisyon üyelerini seçerek görev fo

Sınav Programındaki komisyon üyelerini seçerek görev formu doldurmak

AMAÇ: programda yer alan komisyon üyelerini seçerek program boyunca kaçtane görevi olduğunu tarihini, saatini, meslek dalını ve dersin adını bir forma aktarmak. Aktarılan bu form komisyon üyesine verilerek sınav görevini takip etmesidir.
ARKADAÞLAR: Uzun zamandır Excel.web.tr FORUM da araştırıyorum buna yakın bir çalışma bulayım örnek alayım dedim. Bulamadım. Bu konuda çok sıkıntı çekiyorum. Kısmen bazı ipuçları yakaladım fakat yeterli değil.
konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum. İlginize şimdiden teşekkür ederim.
Eleştiri ve önerilere açığız.
Ekte ilginize sunuyorum Formun çizilmiş hali ekteki dosyada "form" isimli sayfadadır. yanar17@hotmail.com :( :( :(

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Form sayfası sanıyorum, program sayfasındaki veriler dikkate alınarak doldurulacak. Fakat tam cevap için program sayfası dikkate alınarak, bir kişi için tam olarak formu doldurup eklemenizde fayda var. Çünkü ben mevcut dosyanızdaki form sayfasındaki verileri ile program sayfası arasında bir bağlantı kuramadım.

daha anlaşılır olması için programı biraz kısalttım. Formu sadeleştirdim. Manuel olarak yapılmış bir sınav görev formu (örnek) doldurdum. Ã?rnek formdaki görevi olan üyenin görevlerini programda pembe renkle text ettim. Umarım olmuştur. İlginize teşekkürler. :eek:k:: :mutlu:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki örneği inceleyin. PROGRAM sayfasında B,C ve D sütunlarında kesinlikle birleştirilmiş hücre kullanmayın. Aslında A sütunundada kullanmasanız daha iyi olurdu ama ben buna göre bir önlem almaya çalıştım. Siz yinede kontrol edin bir hata olmasın, eğer A sütunundan hatalı değer getirirse, kodu ve tablonuzu yeniden düzenlememiz gerekir. Þunuda özellikle belirtmek istiyorum. Eğer tablonuzdan veri çekilecekse kesinlikle birleştirilmiş hücre kullanmayın. Bitleştirilmiş hücreler, kod içinde tanımlanırken her zaman sorun olacaktır. Zaten bu hücreler sadece görsel olarak birleştirilmiştir. Kod içinde tek bir hücre olarak kabul edilmezler.

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
10-12-2025
bu nasıl?
ben 1 ay önce bu forumda rastlamıştım

Ancak ben hazırlamadığım için değiştirme yapamam

İşlem tamam......
değerli hocamlarım (leventm ve Acei1) ellerinize beyninize emeğinize sağlık. Çalışmalarınız mükemmel. Çok çok teşekkürler :hihoho: :dua: :lol: