sınıf geçme defterinde makro kullanımı

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
örnek dosyam ve açıklamam ekteki dosyadadır. şimdiden teşekkürler

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
arkadaşlar burayı inceleyen var mı acaba hala bekliyorum!!!

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
demek istediğim şu öbür sayfadan 3 öğrenci bilgilerini (notları ben yaparım) anne baba adını alacak. bu indisli formülle yapılacak onu da yaparım fakat sorun şu 1nci sayfa da 3 öğrenci 2.sayfada sonraki 3 öğrenci bilgileri listelenecek ve her sayfa artışında da yazdırılacak. eğer en son öğrenciler bitince yazdırma duracak. İnşaalah anlatabilmişimdir.
Elinize sağlık uğraşmışınız ama bu haliyle işimi görmez. Tekrar sağolun ilgilendiğiniz için...

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
Makro ile yapılacağına inandığım bir sorum vardı yukarıda ilk örnek adlı dosyada soru mu sormuştum herhalde sorum gözlerden kaçtı syn moderator arkadaşlardan yrdm bekliyorum. Yapabilen herkesten tabii ki. İlgilenen var mı acaba

makro ile makro çalıştırma diye bir sey duymıştum. bunun hakkıonda bilgisi olan varsa ben mantığını vereyim o kodu yazsın

bu anlattıklarına göre 4. sayfada b15 hücresi boş olacak çünkü öğrenci 3 sayfada bitiyor

makro söyle olacak
AC4=AC4+1 ÞEKLİNDE bir kaod vardı
eğer b15 eşit değise 0 a
yazdır değilse yazdırma

DAHA sonre diğer makro
bu makroyu çalıştırmak için kulanılaçak
makro 1 i tekrar tekrar çalıştıracak mesala 30 öğrenci olduğuna göre 30/4 = 8 kere

4yazdırmade b15 0 olacağından o sayfayı ve sonraki sayfaları yazdırmayacaktır.

bu benim fikrim buna benzer birsey bende yaptım seninkine uyarlarsak b15 =0 olduğunda kosullu biçimlendirme ile yazı rengı,hüçre deseni beyaz oluyor kenarlıklar kayboluyar ve 4 sayfaya geldiğimde yazdır dediğimde yazdırma işlemi yapmıyor. tek farkı ben defalarca yazdır yazdır yazdır butonuna basıyorun. :hey: