sipariş & örgü & sevkiyat ilişkisi kuramadım

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
Arkadaşlar Merhaba
Ben bir konuda yardım isteyecektim forumu inceledim bulamadım. Veya bulduysamda anlamadım :(((

Ben şirketimiz için özel bir sipariş takip programı hazırlıyorum. Triko imalatı yapan bir firmayız. Aldığımız siparişleri 2 noktada takip ediyoruz. Örgü ve sevkiyat

Sipariş bilgileri, örgü bölümü üretimi ve sevkiyattan aldığım raporları ayrı ayrı giriyorum fakat bunların arasında bir ilişki kurmam gerekiyor. Şöyle yani sipariş bilgilerini girdim. Örgü bölümünden aldığım raporları girdiğimde sorguda veya raporda bana aldığımız siparişten örgü bölümünde ne kadar örülmüş ne kadarı kalmış yine aynı keza sevkiyat raporunu girdiğimde siparişin ne kadarı sevk edilmiş ne kadarı kalmış görmem gerekiyor 3 gündür uğraştım bir türlü yapamadım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın expertr,

Eğer forum içinde biraz gezinmiş olsaydınız, örnek eklemeden çözüme ulaşılamadığını anlamış olmanız gerekirdi. Ezbere ne söylememi isterdiniz.

Bu sorulara söylenecek tek cevap verdiğiniz kriterlere göre sorgu hazırlayın. Şimdi bu cevap sizi tatmin etti mi?

Lütfen örnek ekleyiniz :? :? :?

İyi çalışmalar. :(

Bence burada yakalamanız gereken halka sipariş. Eğer her sipariş işlemi için benzersiz bir değer girer ve örgü ve sevkiyat işlemlerini de bu sipariş kayıt no ile takip ederseniz bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 - Türkçe
çok özür dilerim

Arkadaşlar çok özür dilerim ben örnek ekledim diye hatırlıyorum. meğer ekleyememişim şimdi hemen ekliyorum

yardımlarınız için teşekkürler