Site yöneticilerine...Eleştiri - Öneri

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Geçenlerde yazılan başlıklar için bir eleştiri yapacaktım ki, zaten uygun olmayan başlıkları attığınız bir bölüm gördüm, vazgeçtim. Ancak, bu gün tekrar girdiğimde uygun olmayan başlıklar: yapamadım, yardım gibi bu ilgili yere atılmışken; poreto, userform, yardım combobox, userform yardım gibi başlıkların kaldığını görüyorum. Bunlar ne kadar anlamlı? İlki poreto kafamda hiçbir şey canlanmadı; userform, userform yardım! excelde kullanılan makroların yarıdan fazlası userform ile yapılmış mutlaka aranan niteliğe uygun bir kullanım vardır hem nesinde neresinde sorun yaşanıyor bellideğil. yardım combobox, al birini vur ötekine.

Bu satırlar da öneri için, çoğu kullanıcının yardım isterken uygun olmayan başlık adı altında toplanabilecek kelimeler (ve kelime olmayan diğer yazımlar) daha başlık yazdırma kısmında bir denetimden geçirilebilir, kullanıcıdan açıklayıcı bir başlık yazması için bir mesaj kutusu -örnekli- uyarısı verilebilir.

Düzgün başlık atarak aradığımı bulmamı kolaylaştıran tüm kullanıcılara teşekkür ederim.

Abidin Deniz

Excel Vers. ve Dili
office 2003 türkçe
+1 gözlemin için teşekkürler. eminim ki, yönetici arkadaşlarımız en kısa sürede olaya müdahil olacaklardır.