Siteye karanlık tema görünümü eklenebilir mi?

Excel Vers. ve Dili
2016 Tr
Sayın site sahibi, ve yetkilileri,
Başlıktaki soruma ilişkin bir uygulama düşünür müsünüz? Tabi böyle bir şey mümkünse. Bakmaktan gözlerimiz rahatsız oluyor da.

S.Yiğit

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 TR
@potifar534 merhaba,

Başka hastalıklarda var mı bilemem ama tavuk karası olan insanlar bilgisayarda çok zorlanır, tavuk karası hastalığı olan mesai arkadaşım var. Bilgisayarında ters renk kullanıyor, nedenini sorduğumda ters renklerde yazıları daha net görebildiğini söylemişti (Siyah taban üzerine beyaz yazı)
Belirttiğiniz uygulama mümkünse yöneticilerimiz mutlaka değerlendirir. Bilgisayarda belki başka yolu vardır, bunu da bilse bilse Sayın @netzone bilir :)

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
.

Son düzenleme:

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba,
Bildiğim kadarıyla kullanıcı tarafından tema seçilmesi XenForo da yetkili tarafından seçilebilir olarak ayarlı olması ve site üzerinden varsayılan tema dışında dark tema yüklü olması gerekiyor.
Bunun dışında @Haluk Bey'in de belirttiği gibi tarayıcılara eklenecek olan eklentilerle bunu yapmak mümkün.
İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2016 Tr
Edge tarayıcıda da tüm siteler için karanlık tema özelliği var mı acaba? Bakındım, göremedim ben.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝2019 32 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
Merhaba,

Bilgisayarımda Edge v44 yüklüydü bunda sadece uygulama rengini siyaha çevirme işlemi yapılıyordu. (ayarlar kısmında temayı koyu seçerek)
Güncellemeleri aldım şimdi Edge v81 e güncellendi (edge://settings/appearance) ilave olarak değişiklik gösteren bir ayar bulamadım..
Eklentilere göz attığımda ise Microsoft mağazasında bu eklentiyi buldum ve adres çubuğunun yanına gelen simge sayesinde sayfayı dark temaya almayı başardı fakat bazı sayfalarda tam anlamıyla renkleri değiştiremediğini belirtmek isterim.

** @Haluk bey'in vermiş olduğu sitede belirttiği gibi edge://flags da dark araması yaptığınızda Force Dark Mode for Web Contents > Enable yaptığınızda web içerikleri sorunsuz olarak koyu temaya eklentisiz geçiyor.

216784
216785

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2016 Tr
Çok teşekkür ederim,
Sayın Haluk
Sayın netzone

Koyu tema gözleri yormuyor, sayenizde sağlığımıza katkı oldu.
Diğer arkadaşlara da tavsiye ederim koyu temayı.