Sohbet Sayfası

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Merhaba Sayın Yetkililer,

Sitede çok zamandır takılırım. Siz değerli büyüklerimden ve üstatlardan çok değerli bilgiler öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Ama sadece bilgi öğrenmek için değilde arada muhabbet edebileceğimiz halimizi hatrımızı sorabileceğimiz bir sohbet bölümü açılsa ve çevrim içi olarak oradan birbirimizle görüşsek nasıl olur diye düşünüyorum. Anlık küçük soruları olanlarda çevrim içi kişiler varsa anında yardım alabilirler bu vesileyle.

Saygılarımla

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Merhaba,
forum 2004 ten beri yayında. Sizin gibi iyi niyetli düşünerek çok farklı imkanlar sağlamaya çalıştık. Ancak süreçte bir çoğundan geri adım atmak zorunda kaldık.
Herkes sizin gibi iyi niyetli olmayabiliyor.
Dediğiniz Chat imkanını sağladık diyelim. Ben size olacakları şöyle bir canlandırayım (tecrübe ile sabit).
- Soruların çoğu chatten sorulmaya başlanacak. (Forumun amacı kalıcı bir bilgi bankası oluşması. Oysa cahtten sorulan soru ve verilen yanıt suya yazı yazmak gibi bir şey.)
- "Neden yan baktın" tarzı atışmalar başlayacak. Sonra kavgaya dönüşecek.
- Asıl amacımız olan Excel paylaşımları ötesinde sadece kalabalık bir forumun sohbet sayfasında bir sürü insana ulaşırım diyen insanlar için bir cazibe ortamı olacak.
- Hazır anlık herkese ulaşabilecek bir araç varken web sitemin bir reklamını yapayım diyen bir sürü spamcı doluşacaktır.

Biliyorum içinizi kararttım ama inanın bundan daha farklı olmayacaktır.
Forumun gelişimi için fikir üretip paylaştığınız için teşekkür ederim, ancak yukarıdaki gibi çekinceler nedeniyle öyle bir imkan eklemeyi düşünmüyorum.

Saygılarımla

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Maddeler halinde açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.

Ben gerçekten forumu sevdiğim için ve her zaman istediğim bilgiyi doğru ve eksiksiz aldığım için muhabbet edebileceğimiz bir ortamda olmasını istemiştim. Tabi sizin tecrübeleriniz bu konuda benden fazla olduğu için anlıyorum sizi. Ama moderatörlük tarzı bir sohbet odası olursa o zaman soru soran, reklam yapan ve kötü konuşan kişileri saatlik ya da günlük banlama ile sorunu çözebileceğimizi düşünüyorum. Tabi dediğim gibi sizin bu konudaki tecrübeniz benden kat ve kat fazladır.

Saygılarımla,