son kayıt korunup veride değişiklik yaparak onu yeni kayıt olarak kaydedebilir miyiz?

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Slm Ben formda yeniyim. yaptığım bir access çalışmasının acilen bitmesi gerekiyor. belirttiğim sorunu halledemedim bana yardım edermisiniz?
bir kişi için arka arkaya kayıt eklemek istiyorum
her seferinde bu kişi bilgilerini seçmemek için ne yapabilirim.son kayıttaki bilgiler yeni kayıt eklenirken kullanılabilirmi?değişiklik yapıp kaydet dediğimde yeni kayıt olarak kaydedebilirmi. yada bunun farklı bir yolu var mı?
TEŞEKKÜRLER

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn mumine,

anladığım kadarıyla bir form üzerinde kayıt yapılırken, kayıt yapılan kişi aynıysa sistemin bazı bilgileri hatırlmamasını veya önermesini istiyorsunuz ve hatırlanan bilgilerle yeni bir kayıt yapmak istiyorsunuz,

bir örnek çalışması yaparsanız daha kolay yardımcı olabiliriz,

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
slm
Ben kişiler için bazı bilgiler tutan veri tabanı hazırladım
örneğin bir kişiye ürün veriyorsunuz ürün açılır kutudan seçiliyor
aynı kişiye arka arkaya 5 tane ürün vericem her seferinde adını soyadını yazmak istemiyorum ürünü değişik seçtiğimde kaydet dediğimde yeni kayıt olarak tabloya kaydetmesini istiyorum.böyle birşey yapabilir miyim?Yani yeni kayıt dediğimde Son kayıt verileri ekranda kalan. yardım istiyorum:)

Excel Vers. ve Dili
2003
Sn Mumine,

aslında, formunuzu birazdaha geliştirip alt formlarla daha iyi bir sistem kurabilirsiniz,

aşağıdaki kodları bir butonun tıklatıldığında olay kısmına eklerseniz, butonu tıkladığınızda aynı bilgilerle yeni bir kayıt açabilirsiniz,

DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, 8, , acMenuVer70
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, 2, , acMenuVer70
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, 5, , acMenuVer70

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
slm
Ben kişiler için bazı bilgiler tutan veri tabanı hazırladım
örneğin bir kişiye ürün veriyorsunuz ürün açılır kutudan seçiliyor
aynı kişiye arka arkaya 5 tane ürün vericem her seferinde adını soyadını yazmak istemiyorum ürünü değişik seçtiğimde kaydet dediğimde yeni kayıt olarak tabloya kaydetmesini istiyorum.böyle birşey yapabilir miyim?Yani yeni kayıt dediğimde Son kayıt verileri ekranda kalan. yardım istiyorum:)
Sayın mumine,

Excelden etkilenerek böyle bir yapıya yöneldiniz, oysa buna hiç gerek yok. Bir müşteri bilgileri tablonuz olacak, bir de satış tablonuz. Satış tablonuzda da müşteri id diye bir sayısal alan olacak ve müşteri bilgiler tablosunun id si ile ilişkilendirilecek. Satış tablosu alt form olarak eklenecek böylece sadece ilgili müşteri kaydından satış bilgilerini gireceksiniz.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Sn Pcman,
Çok teşekkür ederim aslında ben bunu alt formlarla yaptım fakat kullanacak kişi için çok basit olmasını isteyip bu şekilde olamsını belirttiler. Çok teşekkür ederim:)

Excel Vers. ve Dili
Excel2003
Private Sub kayit_ekle_Click()
Dim db As DAO.Database
Dim rs As DAO.Recordset
Dim strSQL As String
Set db = CurrentDb
Set rs = db.OpenRecordset("Kaydetmek İstediğin Tablo Adı", dbOpenDynaset)
rs.AddNew
rs!Tablodaki ilk alan adı = Me.Formdaki alan adı (Tablodaki ilk alan adına kayıt edilecek)
rs!Tablodaki ikinci alan adı = Me.Açılan_Kutu114 (Tablodaki ikinci alan adına kayıt edilecek)
rs.Update
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Kaydederken En son Kaydı Çift Kaydediyor.

Sn yasaramca ve pcman
Kodlar için çok teşekkürler. Komut çalışıyor fakat formu kapatırken en son kaydedilen komutu tekrar kaydediyor. Son kayıt çift oluyor. Bunu nasıl engelleyebilirim yardım edermisiniz. Çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Sn Mumine,

aslında, formunuzu birazdaha geliştirip alt formlarla daha iyi bir sistem kurabilirsiniz,

aşağıdaki kodları bir butonun tıklatıldığında olay kısmına eklerseniz, butonu tıkladığınızda aynı bilgilerle yeni bir kayıt açabilirsiniz,

Sn Pcman
yukarıda gönderdiğiniz kodları kullandım ve çalışıyor fakat formu kapatırken en son kaydedilen kaydı çift kaydediyor. bunu nasıl engelleyebilirim. Çok teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
acil yardım

Sn Mumine,

Sn Pcman bana bu kodları göndermiştiniz . çalıştı fakat son kayıdı iki kez kaydediyor. Yeni kayıt dediğimde ve Formu kapatırken bunu yapıyor. bunu nasıl engelleyebilirim. yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden çok teşekkürler.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Bir buton ekleyip kayıt çoğalt fonksiyonunu kulanabilirsin,
çoğaltmak istedigin satıra gelip, kayıt çoğalttı tıklayıp yeni oluşanın üzerinde degişiklik yapabilirsin. Zaten arkadaşların verdiği kod da onun kodu,
Buton ekleyince bu kodlar zaten kendisi oluşuyor,
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acEditMenu, 5, , acMenuVer70 'Paste Append
İyi çalışmalar...